Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis - Verkocht

Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!
Grafiek (handgesigneerd)

Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!Jan Sirks - Rotterdam 1918; gezicht op Oude Haven en Witte Huis kopen? Bied vanaf 35!
  • Jan Sirks (1885-1938)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1918
TechniekEts
StijlKlassiek
OnderwerpStadsgezicht
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen32 x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Fraaie ets van Jan Sirks uit 1918 met zicht op de Oude Haven en het Witte Huis.
De ets is onderdeel van de <Rijnmond Toen> collectie onder nr 131-JS en is licht vergeeld, maar verder in zeer goede conditie.

Afmetingen:
Blad: 390 x 320 mm
Afbeelding: 293 x 232 mm

Annotatie l.o. in potlood "Rotterdam 1918"
(de ets is ook bekend met aanotatie Zicht op het Witte Huis"
gesigneerd r.o. met potlood
Monogram in de druk r.o.
Handgesigneerd r.o. in potlood

De ets wordt losbladig aangeboden.

Jan Sirks (Rotterdam, 23 februari 1885 – Zeist, 11 maart 1938)
Jan Sirks was een Nederlands graficus, die zich toelegde op het schilderen, aquarelleren, tekenen en etsen van de havens van Rotterdam, dieren, stadsgezichten en landschappen in een romantisch realistische stijl. Sirks was medeoprichter van de Rotterdamse kunstenaarsgroep “De Branding”. Ondanks het feit dat Sirks autodidact was, was hij een van de weinige Rotterdammers die in de kunstwereld in die periode een relatief goed bestaan heeft gehad.
Van de hand van de heer Aad Knops is in 2004 een biografie en overzicht van het werk van Jan Sirks verschenen (ISBN 906 216 640 7 – NUR 642/646).
Er is een website aan hem gewijd, dankzij het zorgvuldig archiefwerk van zijn vrouw, dochter en later zijn kleindochter Yosay Briels, die ook een Engelstalige biografie over hem schreef “The Dutch Artist and His Muse”. (ISBN 978-1545151792)
Omtrent de omvang van het werk van Jan Sirks bestaat geen exacte zekerheid. Zelfs als we ons beperken tot zijn etsen lopen de getallen uiteen. Waar de heer Knops spreekt over ca 200 etsen, waarvan 198 opgenomen in zijn overzicht, spreekt men op de website van mevrouw Briels over ruim 300 werken.
Op de website en Facebook pagina van Rijnmond Toen zijn zo'n 65 etsen van Jan Sirks afgebeeld die tot de collectie behoren of behoord hebben, waaronder de ets die nu wordt aangeboden.

De afgebeelde ets van Jan Sirks is onderdeel van de Rijnmomd Toen collectie. De ets is na verwerving uit de beschadigde lijst en het verzuurde passe-partout genomen en zorgvuldig gereinigd. De ets is vervolgens opgeslagen in zuurvrije doos onder goede climatologische omstandigheden, stof- en insectvrij.
In verband met mijn leeftijd ga ik de verzameling geleidelijk inkrimpen.
Binnen Nederland € 12,00
Naar België € 19,50

Jan Sirks (1885-1938)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (10)

Geplaatst door  RijnmondToen
Lid sinds 2021
71 verkochte items
Alle items van deze verkoper (10)
39 cm
32 cm

ObjectlocatieBerkel en Rodenrijs,  Nederland
Starttijd7-4-2024 om 20:01
Eindtijd21-4-2024 om 15:37
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken