Johann Hermann Knoop - Kruisbesien (Kruisbessen)

Johann Hermann Knoop - Kruisbesien (Kruisbessen) kopen? Bied vanaf 40!

Grafiek tot 1900

Verkoopprijs: € 46,00 (Incl. 15% veilingkosten)

Johann Hermann Knoop - Kruisbesien (Kruisbessen) kopen? Bied vanaf 40!Johann Hermann Knoop - Kruisbesien (Kruisbessen) kopen? Bied vanaf 40!

Geplaatst door

Lid sinds
verkochte items
Alle items van deze verkoper ()
  • Johann Hermann Knoop (-1778)
TypeGrafiek tot 1900
Jaartal1758
TechniekEts
OnderwerpBloemen en Planten
IngelijstIngelijst
Afmetingen27 cm x 22.5 cm (h x b)
Lijst42 cm x 35.5 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd

Originele ingekleurde ets uit de Pomologie van J.H. Knoop

 Ingelijst in rozenhouten lijst

Pomologie (naar het Latijnse pomum, 'boomvrucht', of Pomona, godin van de boomvruchten) is de leer van het fruit en de fruitsoorten, ook wel ooftkunde genaamd.

De pomologie vindt als wetenschap haar oorsprong in het Frankrijk en Duitsland van de zeventiende eeuw en kende vervolgens in Nederland een belangrijke voorloper in  Johann Hermann Knoop (1700-1769). Aanvankelijk hield de pomologie zich vooral bezig met de beschrijving en systematische indeling (taxonomie) van de soorten en variëteiten in fruit. Later kwam daar ook de leer van het cultiveren en veredelen van de diverse soorten bij. De pomologie houdt zich bovendien bezig met het behoud van bedreigde soorten.

Het baanbrekende werk van Johann Hermann Knoop, 'tuinman' van Maria Louise van Hessen Kassel (stammoeder van ons vorstenhuis), werd oorspronkelijk in 1758 uitgebracht. Met zijn beschrijvingen en illustraties van de 'beste appel- en peervariëteiten die in Nederland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en andere landen met uitsterven bedreigd waren en daarom gekweekt werden' mag Knoop met recht de grondlegger van de pomologie worden genoemd, de tak van plantkunde die gespecialiseerd is in de studie van fruitsoorten. Van Roomse Griet tot Paradijsappel, van syden hemdje tot Doeke Martena. Ze staan allemaal in dit boek. Net als al die perensoorten: van Engelse koningin tot sonder sieltjes. Nog altijd is dit werk geliefd bij tuinliefhebbers en fruitkwekers over de hele wereld

Johann Hermann Knoop (-1778)

Alle items van deze kunstenaar Geplaatst door

Lid sinds
verkochte items
Ets 1758
35.5 cm
42 cm
22.5 cm
27 cm

Dit item is verkocht voor 46,00(Incl. 15% veilingkosten)

Starttijd:23-07-2020 om 10:20
Eindtijd:07-08-2020 om 17:13

Biedingen (1):

RitzoHoltman
7 aug. / 15:19
€ 40