Johannes H. B. Koekkoek - "kust tafereel met figuren" - Olieverf op paneel

Johannes H. B. Koekkoek - "kust tafereel met figuren" - Olieverf op paneel kopen? Bied vanaf 1995!
Johannes H. B. Koekkoek - "kust tafereel met figuren" - Olieverf op paneel kopen? Bied vanaf 1995!Johannes H. B. Koekkoek - "kust tafereel met figuren" - Olieverf op paneel kopen? Bied vanaf 1995!Johannes H. B. Koekkoek - "kust tafereel met figuren" - Olieverf op paneel kopen? Bied vanaf 1995!
  • Johannes H. B. Koekkoek (1840-1912)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1869
DragerPaneel
StijlRomantisch
OnderwerpZeegezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen27.6 x 44.1 cm (h x b)
Incl. lijst39 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Een prachtig romantisch 19de -eeuws schilderij  ( "kust tafereel met figuren" , olieverf op paneel) van de Nederlandse schilder Johannes Hermanus Barend "Jan" Koekkoek (1840-1912). Met een vergulde ornamenten lijst. Gesigneerd: links onder en gedateerd 1869. Hollandse Romantiek. Afmeting paneel : 27,6 cm. x 44,1 cm. De algemene conditie van het schilderij is goed. Het schilderij is te bezichtigen bij Kunsthandel Martins te Wolvega en wordt geleverd met een echtheidscertificaat!

Biografie:
De kunstschilder Johannes Hermanus Barend Koekkoek werd in 1840 in Amsterdam geboren, als de derde zoon van de marineschilder Hermanus Koekkoek sr. Hij overleed in 1912 te Hilversum. J.H.B. Koekkoek woonde en werkte gedurende zijn leven o.a. in Amsterdam, Nieuwer-Amstel en Hilversum. Hij was specialist op het gebied van zee- en strandgezichten en leerling van zijn vader Hermanus Koekkoek sr. In zijn vroegere werk is nog duidelijk de invloed van zijn vader te zien. Dit werk valt op door de zeer zorgvuldige en uiterst gedetailleerde schildertrant. Later wordt steeds meer de invloed van de Haagse School zichtbaar, de schildertrant wordt vlotter en losser. J.H.B. Koekkoek was waar het zijn keuze van onderwerpen betreft, de meest veelzijdige schilder van de familie. Naast zijn specialisme strandgezichten met bomschuiten, schilderde hij ook riviergezichten, scènes uit het vissersleven, landschappen, genretaferelen en zelfs een enkel stadsgezicht. Tot aan het begin van de 20e eeuw schilderde J.H.B. Koekkoek in een romantische stijl. Net als zijn grootvader, vader, ooms en neven verbeeldde Jan H.B. koekkoek de romantiek op typisch Hollandse wijze: gematigd en nuchter. Werk van Jan H.B. Koekkoek is o.a. opgenomen in de collectie van het Rijksprentenkabinet en in het gemeentelijk Museum Jan Cunen Oss.

Provenance:
Kunsthandel Martins te Wolvega (Nederland)

De algemene staat van dit schilderij is goed!
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Wolvega, Nederland
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,50
Naar België € 25,00
Naar Duitsland € 28,00

Johannes H. B. Koekkoek (1840-1912)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  martins
366 verkochte items
Alle items van deze verkoper (5)
56 cm
39 cm
44.1 cm
27.6 cm
Openingsbod € 1.995
ObjectlocatieWolvega,  Nederland
Starttijd30-4-2024 om 17:13
Eindtijd5-5-2024 om 20:36