Stilleben (stilleven) van Lars Bergander uit 1963.
Intrigerend werk dat Bergander, zo is te lezen aan de achterzijde, gemaakt heeft tijdens zijn verblijf in Valencia in Pension Asturia.
Handgesigneerd en gedateerd aan achterzijde.
Olieverf op board en papier.
Lars Bergander werd geboren in 1909 en werd vooral beïnvloed door de jaren 20. Significante artistieke innovaties die in het begin van de 20e eeuw tot stand waren gekomen, bleven zich ontwikkelen tijdens de jaren 1920 en 1930. Gedurende deze periode begonnen de carrières van een aantal invloedrijke en baanbrekende kunstenaars te bloeien, maar tegelijkertijd was er een sfeer van bedachtzaamheid en somberheid na de verschrikkingen van de Eerste Wereldoorlog. Wereldwijd vonden belangrijke verschuivingen in de politiek plaats en het marxisme kreeg een sterke greep als ideologie onder kunstenaarsgroepen en gemeenschappen. Bergander kan zich scharen onder dezelfde kunstenaars die in Parijs expressief en dynamisch werk maakten (zoals Brancusi , Modigliani en Soutine).