Een prachtig kunstwerk (doorkijkje naar hofje, olieverf op doek) van de Nederlandse kunstschilder Leo Ponse (1883-1949). Leidse School. Met authentieke lijst. De afmetingen met lijst:47 cm. breed x 57 cm. hoog. De doekmaat is: 30 cm. breed x 40 cm. hoog. De conditie van het kunstwerk is goed. De lijst heeft enkele gebruikssporen en is op een paar plekjes bijgewerkt. Verzenden of afhalen is mogelijk.
Info:
Leonard (Leo) Ponse ( geboren 28 april 1883 - gestorven 10 februari 1949 , Leiden) was een Nederlandse kunstschilder, tekenaar,aquarellist en tekenleraar.
Hij heeft gestudeerd aan de Academie voor beeldende kunst te Rotterdam. Zijn onderwerpen waren vooral stillevens,landschappen (genre) en figuurvoorstellingen. Hij was leerling van o.a. Huib Luns, Simon Miedema, Frederik Nachtweh en Martin Schildt. Werken van Leo Ponse zijn zeldzaam te vinden. Dit werk is afkomstig van de familie van de schilder.
Herkomst: Collectie Kunsthandel Martins anno 2018