Margje Herblot - Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966 - Verkocht

Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!

Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!Margje Toonder-Herblot : Olieverf op doek – Lady in Black – 1966  kopen? Bied vanaf 75!
  • Margje Herblot (1908-1991)
Type kunstwerk Schilderij

Een schilderij uit 1966 van de Nederlandse kunstenares Margje Toonder-Herblot (1908-1991).

Dikke lagen olieverf opgebracht op doek d.m.v. paletmes en vingers.

-Gedateerd (1966) en gesigneerd “Margje”.

-‘Ingelijst’ met houten latjes.

Het schilderij is gemaakt in de Italiaanse plaats Santa Margherita (in de provincie Genua in Italië).

Afmetingen: Totaal, 61 x 41 cm. Beeld, 60 x 40 cm.

Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.

Conditie: In goede staat. Aan de rand wat plekjes met verfverlies.

Zie ook de foto’s.

KLAAR OM OP TE HANGEN.

INFO OVER DE KUNSTENAAR:

Margje Herblot werd in 1908 geboren in Amsterdam. Zij werkte onder de naam Margje Toon-

der, naar haar tweede echtgenoot de schrijver Jan Gerhard Toonder, broer van Marten Toonder,

de geestelijke vader van Ollie B. Bommel. Zij begon haar carrière als auteur van enkele hu-

moristische romans, novellen, reisgidsen en vele reisverhalen in dag- week- en maandbladen.

Vanaf haar 19de jaar reisde zij over de hele wereld en verbleef langdurig in een groot aantal

landen. Vanaf 1956 woonde ze afwisselend in Amsterdam en Santa Margherita Ligure (Italië)

In 1966 nam Margje s leven een andere wending. Nadat ze het paletmes en de verf had opgepakt

die na het bezoek van een Marokkaanse prins in Santa Margherita waren achtergelaten, begon

ze te schilderen en was niet meer te stoppen. In dertien dagen kwamen dertien schilderijen tot

stand. Terug in Amsterdam ging ze dag en nacht door en produceerde zeventig schilderijen in

zeventig dagen. Haar gereedschappen waren het paletmes en haar vingers, een penseel heeft ze

nooit gebruikt. .....

Literatuur: Scheen 1969-1970 , dl. 1, p. 466 (als: Herblot, Margje;).

Scharten 1996 , p. 57. Jacobs 2000 , dl. 3, p. 56 (als: Herblot, M. (Margje)).

Titel: Zonder titel / titel onbekend (“Lady in Black”).

Kunstenaar: Margje Toonder-Herblot.

Techniek: Olieverf opgebracht op doek d.m.v. paletmes en vingers .

Jaartal: 1966.

Ingelijst: Ingelijst met houten latjes.

Gesigneerd: Linksonder in het werk en op de achterzijde van het doek.

Zie ook de foto’s.

Klaar om op te hangen.

Afhandeling:

-Het werk kan afgehaald worden (in Amsterdam). Dit heeft onze voorkeur i.v.m. de kwetsbaarheid van de dikke lagen verf.

-Het werk kan aangetekend verzonden worden via Postnl.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België 20,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Margje Herblot (1908-1991)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3225 verkochte items
Alle items van deze verkoper (23)