Een prachtig geschilderd portret door Ronald Ramoscito Yang (1932-1974).
Het werk is afkomstig uit een villa in Heemstede/Bloemendaal.
Techniek: Olieverf
Datering: eind jaren '60 of begin jaren '70, gelet op de mode en andere zichtbare attributen.
De voorstelling is werkelijk fantastisch geschilderd. Het is rechtsonder gesigneerd met 'Yang'.
Het doek zit in een fraaie houten/bewerkte 'vergulden' lijst, met opleg van gips. Zowel het schilderij als de lijst verkeren in een mooie staat!
Foto's maken deel uit van de beschrijving. Overtuig uzelf.
Over de kunstenaar:
Van de uit Curaçao afkomstige Ronald Yang is helaas weinig bekend. Hij trouwde begin 1963 met Margarethe van Rhijn, dochter van Gustaaf van Rhijn en Josephine Fredrique van Anrooij. Ronald Yang overleed op 41-jarige leeftijd in Maastricht.
Van Yang is bekend dat hij in september 1956 met één olieverfschilderij ('Maandagmorgen') deelnam aan de kunst tentoonstelling 'De Nieuwe Trap' in het koloniale Landhuis Bloemhof op Curaçao. Deze groepsexpositie kwam tot stand door de vermaarde kunstenares May Henriquez en haar man Max. Bloemhof werd een bekende ontmoetingsplaats voor schrijvers, dichters, schilders, beeldhouwers en andere kunstenaars. Hier zag in die tijd zelfs een echte Curaçaose kunstenaarsstroming het levenslicht: De Trappisten. In 1956 was Bloemhof het decor van een (tweede) grote groepsexpositie van de Trappisten, vandaar de naam van de expositie 'De Nieuwe Trap'.