Stan Goes (1957)
Abstracte compositie vrouw, 1984
Acryl en gemengde techniek op papier,
gesigneerd linksonder “Goes” en gedateerd rechtsonder ’84.
Het werk is ingelijst.
Expressief abstract werk uit de vroege periode van Stan Goes, waarin krachtige zwarte vormen worden gecombineerd met een lichte ondergrond en spaarzame kleuraccenten in geel en rood. De losse, fysieke toets en het directe gebaar sluiten aan bij het abstract expressionisme en het post-Cobra-idioom van de jaren tachtig.
Stan Goes woont en werkt in Maastricht en is daar jarenlang actief geweest als kunstenaar. Hij had in 1985 een solotentoonstelling in Maastricht (Galerie Felix) en zijn werk werd onder meer getoond in een groepstentoonstelling bij ENCI Maastricht rond 2003. Zijn oeuvre maakt deel uit van particuliere en bedrijfscollecties, waaronder de DSM Art Collection.
Dit werk dateert uit een vroege, onderzoekende fase in zijn oeuvre.
Herkomst: particuliere collectie.