Wim Nefkens is een van de kunstschilders uit drie generaties Nefkens. Hij was de
zoon van M.J. Nefkens en de vader van J.C. Nefkens. Pas na de dood van
zijn vader in 1941 ging Wim zelf schilderen. Hij had de kunst van zijn
vader afgekeken en ging ook in diens stijl verder. In zijn jonge jaren
schilderde Wim vaak in de natuur. Later uitsluitend in zijn atelier en
bij voorkeur ’s nachts. Zijn stijl blijft in de stijl van de Haagse
School. “Tegenwoordige kunst snap ik niet” zei hij in 1979 tegen Willem
Verwaijen in een interview. Op 4 april 1924 trouwde hij in Barneveld
met Johanna Cornelia van Nimwegen. Uit dit huwelijk werd Jaap geboren.
In de Tweede Wereldoorlog eindigde dit huwelijk door scheiding. Binnen
een paar maanden is Willem hertrouwd met Gerda Versloot, bekend als
schrijfster onder de pseudoniem Gerda Nefkens. Wim Nefkens overlijdt in
1982 te Lunteren.
Goed
De aquarel is in zeer goede staat. De lijst heeft enkele onopvallende gebruikssporen.
Tot 5 kg.
€ 11,00
Naar België
€ 25,00
€ 25,00
Europese Unie
€ 25,00
Wereldwijd
€ 40,00