5. Bentvueghels

Bentvueghels

Opgericht in 1620 - opgeheven in 1720

Bentvueghels

De Bentvueghels bestond uit Nederlandse kunstenaars in Rome. Dit genootschap werd opgericht als tegenhanger van de conservatieve Sint-Lucasgilden. Ze wilden graag de solidariteit tussen de leden bevorderen, en had dus vooral een sociale functie. Kunstenaars uit verschillende disciplines waren aangesloten bij de Bentvueghels. Alle leden van de Bentvueghels hadden ook een bijnaam, die tijdens een inwijdingsritueel aan hen werd gegeven.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Karel Dujardin - Twee varkens kopen? Bied vanaf 150!
Karel Dujardin - Twee varkensPrenten voor 1900
Geplaatst doorKampR
Eindtijd 15-12-2022 om 21:11
Jaartal1656
TechniekEts
Afmetingen12.4 cm x 15.4 cm (h x b)
IngelijstAlleen in Passe-partout
Karel Dujardin - Os en ezel kopen? Bied vanaf 150!
Karel Dujardin - Os en ezelPrenten voor 1900
Geplaatst doorKampR
Eindtijd 15-12-2022 om 21:18
Jaartal1650
TechniekEts
Afmetingen15.3 cm x 18.5 cm (h x b)