5. Bond Kulturele Rechten

Bond Kulturele Rechten

Opgericht in 1935

Bond van Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten

De Bond van de Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten is vooral bekend vanwege het kunstenaarsprotest in de jaren ’30 waar ze initiatiefnemer van waren, genaamd D.O.O.D.: De Olympiade Onder Dictatuur, in Amsterdam. Dit was een tegen-tentoonstelling voor de wedstrijd schone kunsten die altijd werd gehouden tijdens de Olympische Spelen. De Olympische Spelen zouden namelijk in 1936 in Berlijn plaatsvinden, waar veel kunstenaars een nare bijsmaak bij hadden vanwege het Nazi-regime. De BKVK gaf dan ook kritiek op het nationaalsocialisme. De leden van de Bond hadden geen overeenkomstig stilistische overeenkomst, maar waren over het algemeen linksgeoriënteerd.

Er worden 19 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen - Litho: Akhnaton - 1954Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro
Jaartal1954
TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 15.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jaartal1954
TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 15. cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jaartal1954
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Paul Citroen - Litho "Christi" kopen? Bied vanaf 30!
Paul Citroen - Litho "Christi"Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorduif
Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - Litho, Nora kopen? Bied vanaf 30!
Paul Citroen - Litho, NoraGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorduif
Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen - Litho: Gilgamesj - 1955Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal1955
TechniekLitho
Afmetingen19.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Willy Boers - gouache op papier - gemaroufleerd op doek | 'zonder titel' | 1952 kopen? Bied vanaf 4950!
Willy Boers - gouache op papier - gemaroufleerd op doek | 'zonder titel' | 1952Schilderij
Geplaatst doorJJvanWijk
Jaartal1952
TechniekGouache
Afmetingen71 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerMarouflé
IngelijstIngelijst
Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Jaartal1955
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
Cas Oorthuys - Foto kopen? Bied vanaf 69!
Cas Oorthuys - FotoFotografie
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 cm x 25.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Bosma - Afrikaanse vrouwen kopen? Bied vanaf 750!
Wim Bosma - Afrikaanse vrouwenSchilderij
Geplaatst doorMargie
TechniekGouache
Afmetingen76.5 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier kopen? Bied vanaf 125!
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapierGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorRosser
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen52 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - LANDSCHAP ZUID FRANKRIJK kopen? Bied vanaf 45!
Harry van Kruiningen - LANDSCHAP ZUID FRANKRIJKGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorloverendale
Jaartal1946
TechniekLitho
Afmetingen28 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer Halewijn kopen? Bied vanaf 150!
Harry van Kruiningen - 8 gesigneerde litho's in map: Het lied van heer HalewijnGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorruud-dj
Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen39 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jaartal1954
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd