5. Bond Kulturele Rechten

Bond Kulturele Rechten

Opgericht in 1935

Bond van Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten

De Bond van de Kunstenaars ter Verdediging van de Kulturele Rechten is vooral bekend vanwege het kunstenaarsprotest in de jaren ’30 waar ze initiatiefnemer van waren, genaamd D.O.O.D.: De Olympiade Onder Dictatuur, in Amsterdam. Dit was een tegen-tentoonstelling voor de wedstrijd schone kunsten die altijd werd gehouden tijdens de Olympische Spelen. De Olympische Spelen zouden namelijk in 1936 in Berlijn plaatsvinden, waar veel kunstenaars een nare bijsmaak bij hadden vanwege het Nazi-regime. De BKVK gaf dan ook kritiek op het nationaalsocialisme. De leden van de Bond hadden geen overeenkomstig stilistische overeenkomst, maar waren over het algemeen linksgeoriënteerd.

Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Harry van Kruiningen - Enkeda bij het voederen der dieren Gilgamesj epos kopen? Bied vanaf 110!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Enkeda bij het voederen der dieren Gilgamesj epos
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 59.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 160
3 biedingen
Harry van Kruiningen - De slang rooft het levenskruid kopen? Bied vanaf 110!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands De slang rooft het levenskruid
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 110
1 bieding
Harry van Kruiningen - Geen titel kopen? Bied vanaf 110!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Geen titel
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 110
Melle Oldeboerrigter - litho kopen? Bied vanaf 125!
Melle Oldeboerrigter (1908-1976) Nederlands litho
Techniek Litho
Afmetingen 53.5 x 69 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Paul Citroen - Litho: "lyda" - 1976 kopen? Bied vanaf 35!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Litho: "lyda" - 1976
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Harry van Kruiningen - Gulliver bewerkt de huiden der Jahoes, aquatint ets kopen? Bied vanaf 80!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Gulliver bewerkt de huiden der Jahoes, aquatint ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 40 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Olieverf op doek: De vleermuisvrouwen - 1988 (mooie lijst, sterk afgeprijsd!)
Afmetingen 83 x 93 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 695
Paul Citroen - portret kopen? Bied vanaf 95!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands portret
Techniek Potlood
Afmetingen 37 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 95
Cas Oorthuys - 3 Foto's kopen? Bied vanaf 100!
Cas Oorthuys (1908-1975) Nederlands 3 Foto's
Techniek Silverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen 20 x 25 cm (h x b)
€ 100
Afmetingen 20 x 25 cm (h x b)
€ 100
Paul Citroen - Anneloor kopen? Bied vanaf 50!
Paul Citroen (1896-1983) Duits Nederlands Anneloor
Techniek Litho
Afmetingen 66 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Wim Bosma - Gouache: een haven met Katwijkse vissersboot - 1952 (sterk afgeprijsd!) kopen? Bied vanaf 575!
Wim Bosma (1902-1985) Nederlands Gouache: een haven met Katwijkse vissersboot - 1952 (sterk afgeprijsd!)
Afmetingen 73 x 85.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 575
Harry van Kruiningen - Complete portfolio met 8 kleurenlitho's | 'Halewijn' | 1956 kopen? Bied vanaf 280!
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 280
Willy Boers - Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier kopen? Bied vanaf 95!
Willy Boers (1905-1978) Nederlands Abstracte compositie, linosnede op zeer dun rijstpapier
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 52 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 95
Harry van Kruiningen - Vissersschepen, aquatint ets kopen? Bied vanaf 175!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Vissersschepen, aquatint ets
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 57 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Harry van Kruiningen - Litho: Halewijn - 1956 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Litho: Halewijn - 1956
Techniek Litho
Afmetingen 19.5 x 14 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Techniek Litho
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55