5. Edese

Edese

Edese Kunstschilders

De Edese kunstschilders omvat een groep schilders die aan het einde van de negentiende eeuw actief waren in Ede. Sommigen kwamen hier bewust, anderen bij toeval. Ede was in de negentiende eeuw nog een plattelandsdorp. Meestal werd de rust van de natuur opgezocht en geschilderd, samen met het dorp en de mensen. Vanwege het gebrek aan een stimulerend en vooruitstrevend kunstklimaat zorgde ervoor dat het verblijf in en rondom Ede verder weinig invloed heeft gehad in de stijlontwikkeling van de Edese kunstschilders. Er is verder ook geen onderlinge samenhang tussen de kunstschilders, behalve de plaats Ede die hen verbindt.

Johannes Hessel Brolsma - Ganzen Voeren kopen? Bied vanaf 200!
Johannes Hessel Brolsma (1909-1990) Nederlands Ganzen Voeren
Afmetingen29 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 200