5. Experimentele Groep

Experimentele Groep

Opgericht in 1948

De Experimentele Groep

De Experimentele Groep was een groep kunstenaars die zich verenigden in 1948. De groep experimenteerde met nieuwe kleuren, vormen, materialen en onderwerpen. Het orgaan van de groep was een blad genaamd Reflex, en soms werd de Experimentele Groep dan ook Reflex genoemd. In dit tijdschrift stond een 'manifest' met alle uitgangspunten van de groep. Dit manifest bleef ook voor de Cobragroep van groot belang. Eén van de oprichters van de Experimentele Groep, Constant Nieuwenhuys, schrijft veel over de maatschappelijke rol van de kunstenaar en hij roept in zijn artikelen op tot de bevrijding van creativiteit en fantasie. Hij wil een nieuwe maatschappij met nieuwe kunst. Uiteindelijk gaat later in 1948 de Nederlandse Experimentele Groep samen met de Deense Høst-groep en de Belgische Groupe Surréaliste Révolutionaire op in de Cobra-groep.

Er worden 238 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Corneille - Litho en stropdas kopen? Bied vanaf 69!
Corneille - Litho en stropdas

Varia

Geplaatst doormplein

Jaartal1985
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)
Corneille - Kleurenets, Reclining nude - Ingelijst kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Kleurenets, Reclining nude - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen77 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - de blauwe vogels kopen? Bied vanaf 195!
Corneille - de blauwe vogels

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1999
Afmetingen30 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eugène Brands - Daytime (uit de serie dag en nacht) kopen? Bied vanaf 215!
Eugène Brands - Daytime (uit de serie dag en nacht)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1968
Afmetingen30 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Eugène Brands - Nighttime (uit de serie dag en nacht) kopen? Bied vanaf 215!
Eugène Brands - Nighttime (uit de serie dag en nacht)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1968
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Donderdag kopen? Bied vanaf 200!
Karel Appel - Donderdag

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1977
Afmetingen85 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Conspiration joyeuse des insectes dans l, arbre kopen? Bied vanaf 450!
Corneille - Conspiration joyeuse des insectes dans l, arbre

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbedi

Jaartal1962
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Nieuwenhuijs - Cobra compositie niet getiteld. kopen? Bied vanaf 300!
Jan Nieuwenhuijs - Cobra compositie niet getiteld.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbedi

Jaartal1972
TechniekLitho
Afmetingen63 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Eugène Brands - 'House at Sunset' (prachtig gelijst!) kopen? Bied vanaf 325!
Eugène Brands - 'House at Sunset' (prachtig gelijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doormplein

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Vrouw met kreeft (1992) | zeefdruk (38/250) kopen? Bied vanaf 200!
Corneille - Vrouw met kreeft (1992) | zeefdruk (38/250)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doortakamine

Jaartal1992
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Le Tigre Amoureux kopen? Bied vanaf 200!
Corneille - Le Tigre Amoureux

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen47 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Femme et oiseau (CoBrA) Artist proof (EP) 6/25 kopen? Bied vanaf 245!
Corneille - Femme et oiseau (CoBrA) Artist proof (EP) 6/25

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doordepi

Jaartal1998
Afmetingen34 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Guillaume Corneille (1922 - 2010) kopen? Bied vanaf 250!
Corneille - Guillaume Corneille (1922 - 2010)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doordepi

Jaartal1987
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 85!
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

TechniekVaria
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Kleurenlitho IMAGE DU PARADIS uit 1998

Affiches

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1998
Afmetingen78 cm x 50 cm (h x b)
Karel Appel - Zonder titel kopen? Bied vanaf 600!
Karel Appel - Zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSanderhuisjes

Jaartal1969
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Corneille - Zeefdruk VARIATIONS sur le THEME PINOCCHIO Handgesigneerd--ZEER GROOT!! kopen? Bied vanaf 575!
Corneille - Zeefdruk VARIATIONS sur le THEME PINOCCHIO Handgesigneerd--ZEER GROOT!!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1993
Afmetingen89 cm x 113 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Stropdas - 1996 (nieuw!) kopen? Bied vanaf 59!
Corneille - Stropdas - 1996 (nieuw!)

3D Multiples & Objecten

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1996
TechniekOverig
Afmetingen1.40 cm x 8 cm (h x b)
Karel Appel - Can we dance a landscape? (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 499!
Karel Appel - Can we dance a landscape? (mooi gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1987
TechniekLitho
Afmetingen52 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Cobra figuren kopen? Bied vanaf 525!
Corneille - Cobra figuren

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiloenmilos

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen70 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Constant - Cobra bibliotheek - speciale uitgave kopen? Bied vanaf 100!
Constant - Cobra bibliotheek - speciale uitgave

Kunstboeken

Geplaatst doorMiloenmilos

Jaartal1948
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen17 cm x 12 cm (h x b)
Corneille - litho ‘Le Divan Bleu’ - 1979

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen49.5 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Geel Hoofd (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 245!
Karel Appel - Geel Hoofd (mooi gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Schaal (keramiek) kopen? Bied vanaf 55!
Corneille - Schaal (keramiek)

3D Multiples & Objecten

Geplaatst doormplein

Jaartal1999
Afmetingen18 cm x 24 cm (h x b)
Eugène Brands - Compositie II kopen? Bied vanaf 1100!
Eugène Brands - Compositie II

Geplaatst doorDabra_art

Jaartal1960
Afmetingen57 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Constant - Twee uitgaves Witte de With: From source to use kopen? Bied vanaf 1!
Constant - Twee uitgaves Witte de With: From source to use

Kunstboeken

Geplaatst doorRenee

Jaartal1999
TechniekSoftcover
Afmetingen24 cm x 18 cm (h x b)
Corneille - Kleurenzeefdruk LES PALMIERS Handgesigneerd---IN NIEUWE LIJST!!! kopen? Bied vanaf 425!

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1981
Afmetingen74 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Vrouw in Landschap - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1973
Afmetingen85 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zonder titel kopen? Bied vanaf 325!
Corneille - Zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorNiv001

Jaartal1962
TechniekLitho
Afmetingen54 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Charlie Parker kopen? Bied vanaf 100!
Corneille - Zeefdruk, Charlie Parker

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen64 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Zeefdruk, Palmboom met dieren - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!
Corneille - Zeefdruk, Palmboom met dieren - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1992
Afmetingen83 cm x 90.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, L'Oiseau á la langue jaune - Ingelijst kopen? Bied vanaf 350!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
Afmetingen89 cm x 94.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Vrouwelijk naakt met vogel - Ingelijst (Zeer groot) kopen? Bied vanaf 450!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1992
Afmetingen114 cm x 136 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Stropdas en pochet - 1987 (nieuw) kopen? Bied vanaf 69!
Corneille - Stropdas en pochet - 1987 (nieuw)

Varia

Jaartal1987
Afmetingen140 cm x 8 cm (h x b)
Corneille - zeefdruk: Regard sur L' oiseau kopen? Bied vanaf 175!
Corneille - zeefdruk: Regard sur L' oiseau

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal1998
Afmetingen47 cm x 37.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Ingelijste zeefdruk - 1977 (prachtige lijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
Afmetingen94.5 cm x 79.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Litho: Heure Tardive kopen? Bied vanaf 499!
Corneille - Litho: Heure Tardive

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen56.5 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - Litho: Asmara - 1957 kopen? Bied vanaf 550!
Corneille - Litho: Asmara - 1957

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1957
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Corneille - Zeefdruk: Des animaux et la femme - 2002 (mooie lijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal2002
Afmetingen142.5 cm x 82.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - " Mémoire de Bali- 4" . Zeefdruk uit 1993. kopen? Bied vanaf 185!
Corneille - " Mémoire de Bali- 4" . Zeefdruk uit 1993.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorAxel

Jaartal1993
Afmetingen55 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleuren litho: "Menselijk figuur"

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Theo Wolvecamp - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 375!
Theo Wolvecamp - Abstracte compositie

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorDabra_art

Jaartal1981
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen43 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Seduction - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 350!
Corneille - Zeefdruk, Seduction - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1993
Afmetingen131 cm x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, La belle Écuyère - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 350!
Corneille - Zeefdruk, La belle Écuyère - Ingelijst (Groot)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1997
Afmetingen112 cm x 107 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeefdruk, Unique (handgesigneerd!) kopen? Bied vanaf 1!
Corneille - Zeefdruk, Unique (handgesigneerd!)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen30 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Corneille - L' AMOUR AU JOUR LE JOUR / ZW-W ZEEFDRUK / 42x57cm / SIG / 1996

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1996
Afmetingen42 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1988
TechniekEts/Aquatint
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorHans1951

TechniekLitho
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Theo Wolvecamp - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 395!

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorDabra_art

Jaartal1984
TechniekPastel/Krijt
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Corneille - Zeer grote vintage affiche, In De Looier expositie 1988 kopen? Bied vanaf 50!
Corneille - Zeer grote vintage affiche, In De Looier expositie 1988

Affiches

Geplaatst doorcollectioneur

Jaartal1988
TechniekOffset
Afmetingen170 cm x 120 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst