5. Larensche School

Larensche School

Larensche School

De Larensche School is de verzamelnaam voor een groep kunstenaars die aan het einde van de 19de en het begin van de 20ste eeuw werkzaam waren in en rond het dorp Laren in Noord-Holland. Ze is ontsproten aan de Haagse School, waarmee ze stilistisch veel verwantschap vertoonden. In 1903 ontstond onder impuls van Auguste Legras een gestructureerde Gooise schildersvereniging, De Tien. In 1921 werd De Vereeniging van Beeldende Kunstenaars Laren-Blaricum opgericht door Breman, maar door de milde toelatingseisen splitste in 1935 de Gooische Schildersvereniging onder leiding van Schulman zich af. Larense schilders werkten vooral in de natuur en hadden een traditionele stijl.

Emanuel Samson van Beever - Boereninterieur, vrouw bij haard kopen? Bied vanaf 45!
Emanuel Samson van Beever (1876-1912) Nederlands Boereninterieur, vrouw bij haard
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 57 x 51 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Evert Pieters - Havenzicht in Zeeland kopen? Bied vanaf 599!
Evert Pieters (1856-1932) Nederlands Havenzicht in Zeeland
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 56 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 599
Jan den Hengst - 's Graveland - grote tekening met aquarel kopen? Bied vanaf 85!
Jan den Hengst (1904-1983) Nederlands 's Graveland - grote tekening met aquarel
Techniek Aquarel
Afmetingen 42 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 85
Albert Zwartjes - Rue au Maire Paris kopen? Bied vanaf 500!
Albert Zwartjes (1902-1976) Nederlands Rue au Maire Paris
Afmetingen 81 x 92 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Direct kopen
Jan Rijlaarsdam - Wintergezicht van een Hollandse stad kopen? Bied vanaf 375!
Jan Rijlaarsdam (1911-2007) Nederlands Wintergezicht van een Hollandse stad
Techniek Aquarel
Afmetingen 34 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Direct kopen
Techniek Aquarel
Afmetingen 30 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Direct kopen
Adri Pieck - Lezend meisje. kopen? Bied vanaf 250!
Adri Pieck (1894-1982) Nederlands Lezend meisje.
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 74 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen
Adri Pieck - Schaap met lammetjes. kopen? Bied vanaf 150!
Adri Pieck (1894-1982) Nederlands Schaap met lammetjes.
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 33 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Direct kopen
Willem Dooijewaard - Mongoolse man/vrouw kopen? Bied vanaf 850!
Willem Dooijewaard (1892-1980) Nederlands Mongoolse man/vrouw
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 62 x 44.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Direct kopen
Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!
Toon de Jong (1879-1978) Nederlands Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Anne Marinus Broeckman - Boerderij kopen? Bied vanaf 60!
Anne Marinus Broeckman (1874-1946) Nederlands Boerderij
Afmetingen 54 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Direct kopen
Willem Dooijewaard - 3 boeken Jacob en Willem Dooijewaard kopen? Bied vanaf 50!
Willem Dooijewaard (1892-1980) Nederlands 3 boeken Jacob en Willem Dooijewaard
Techniek Hardcover
Afmetingen 37.5 x 27.5 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
David Schulman - Hollands wintergezicht met boot, dorp en windmolen. kopen? Bied vanaf 1000!
David Schulman (1881-1966) Nederlands Hollands wintergezicht met boot, dorp en windmolen.
Afmetingen 65 x 96 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.000
Direct kopen
Willem van den Berg - Landarbeider in het veld kopen? Bied vanaf 45!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Landarbeider in het veld
Techniek Litho
Afmetingen 53 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Direct kopen
Wally Moes - Biddend Meisje in klederdracht in Laren kopen? Bied vanaf 180!
Wally Moes (1856-1918) Nederlands Biddend Meisje in klederdracht in Laren
Techniek Houtskool
Afmetingen 100 x 70 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 180
Direct kopen
Wijm Bos - Landschap kopen? Bied vanaf 575!
Wijm Bos (1941) Nederlands Landschap
Techniek Acryl
Afmetingen 140 x 190 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 575
Direct kopen
Rudolf Bonnet - Portret statige vrouw - gemengde techniek kopen? Bied vanaf 750!
Rudolf Bonnet (1895-1978) Nederlands Portret statige vrouw - gemengde techniek
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 88 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 750
Direct kopen
David Schulman - Winters gezicht op Achterberg kopen? Bied vanaf 850!
David Schulman (1881-1966) Nederlands Winters gezicht op Achterberg
Afmetingen 51 x 69.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 850
Direct kopen
Sal Meijer - 5 boekwerken kopen? Bied vanaf 50!
Sal Meijer (1877-1965) Nederlands 5 boekwerken
Techniek Hardcover
Afmetingen 17 x 11 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
Tijmen Moll - Dahlia's kopen? Bied vanaf 75!
Tijmen Moll (1890-1975) Nederlands Dahlia's
Afmetingen 93 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Johan Scherrewitz - Groot doek: Terugkerende boer kopen? Bied vanaf 2000!
Johan Scherrewitz (1868-1951) Nederlands Groot doek: Terugkerende boer
Afmetingen 90 x 120 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.000
Direct kopen
Henri van Os-Delhez - Tuilerieën en Arc de Triomphe du Carrousel, Parijs. kopen? Bied vanaf 320!
Henri van Os-Delhez (1880-1976) Nederlands Tuilerieën en Arc de Triomphe du Carrousel, Parijs.
Afmetingen 58 x 68 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 320
Direct kopen
Willem van den Berg - karakteristieke "WvdB" Ets "wijzen uit het Oosten" potloodgesigneerd kopen? Bied vanaf 29!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands karakteristieke "WvdB" Ets "wijzen uit het Oosten" potloodgesigneerd
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 29
Direct kopen
Jan Rijlaarsdam - Camogli. Italiaanse riviera. kopen? Bied vanaf 650!
Jan Rijlaarsdam (1911-2007) Nederlands Camogli. Italiaanse riviera.
Afmetingen 93 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Direct kopen
Jan den Hengst - Saint Tropez kopen? Bied vanaf 75!
Jan den Hengst (1904-1983) Nederlands Saint Tropez
Techniek Aquarel
Afmetingen 58 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Jord van Calker - Boerenschuur kopen? Bied vanaf 65!
Jord van Calker (1919-1987) Nederlands Boerenschuur
Afmetingen 37 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 65
Direct kopen