5. Larensche School

Larensche School

Larensche School

De Larensche School is de verzamelnaam voor een groep kunstenaars die aan het einde van de 19de en het begin van de 20ste eeuw werkzaam waren in en rond het dorp Laren in Noord-Holland. Ze is ontsproten aan de Haagse School, waarmee ze stilistisch veel verwantschap vertoonden. In 1903 ontstond onder impuls van Auguste Legras een gestructureerde Gooise schildersvereniging, De Tien. In 1921 werd De Vereeniging van Beeldende Kunstenaars Laren-Blaricum opgericht door Breman, maar door de milde toelatingseisen splitste in 1935 de Gooische Schildersvereniging onder leiding van Schulman zich af. Larense schilders werkten vooral in de natuur en hadden een traditionele stijl.

Er worden 19 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Henri van Os-Delhez - Fruit op schaal en koperen theepot kopen? Bied vanaf 200!
Henri van Os-Delhez - Fruit op schaal en koperen theepot

Geplaatst doorLevi

Afmetingen34 cm x 41.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Emanuel Samson van Beever - Huiswaarts door het korenveld kopen? Bied vanaf 90!
Emanuel Samson van Beever - Huiswaarts door het korenveld

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorErwinKoster

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen65 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wijm Bos - Acryl op doek, In my mind - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 1!
Wijm Bos - Acryl op doek, In my mind - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeesterCollecties

TechniekAcryl
Afmetingen79 cm x 118 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst

Cornelis Vreedenburgh - Potlood tekening: Gezicht op het IJ kopen? Bied vanaf 45!
Cornelis Vreedenburgh - Potlood tekening: Gezicht op het IJ

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekPotlood
Afmetingen13.5 cm x 21.5 cm (h x b)
IngelijstAlleen in Passe-partout
Toon de Jong - Ingelijste ets: Stadsgezicht met kerktoren kopen? Bied vanaf 115!
Toon de Jong - Ingelijste ets: Stadsgezicht met kerktoren

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen68 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem Dooijewaard - Maleier Sumatra 1920 kopen? Bied vanaf 80!
Willem Dooijewaard - Maleier Sumatra 1920

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorScala

Jaartal1920
TechniekLitho
Afmetingen39.5 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willem van den Berg - Franciscus Kenninck ( aartsbisschop van utrecht kopen? Bied vanaf 25!
Willem van den Berg - Franciscus Kenninck ( aartsbisschop van utrecht

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorzioni

Jaartal1928
TechniekEts
Afmetingen48 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wally Moes - Biddend Meisje in klederdracht in Laren kopen? Bied vanaf 220!
Wally Moes - Biddend Meisje in klederdracht in Laren

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBerck-art

TechniekHoutskool
Afmetingen100 cm x 70 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Jan den Hengst - straatje in Bonefacio (Zuid Corsica) kopen? Bied vanaf 125!
Jan den Hengst - straatje in Bonefacio (Zuid Corsica)

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstkamerZuidoost

TechniekAquarel
Afmetingen64 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hendrik Valkenburg - Moeder met kind op tuinpad kopen? Bied vanaf 1500!
Hendrik Valkenburg - Moeder met kind op tuinpad

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMS2021

Periode1800 t/m 1899
TechniekAquarel
Afmetingen67 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Tijmen Moll - Portret van een visser kopen? Bied vanaf 50!
Tijmen Moll - Portret van een visser

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorJansonius

Jaartal1926
TechniekPotlood
Afmetingen46 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan den Hengst - Aquarel - Torensluis te Amsterdam kopen? Bied vanaf 110!
Jan den Hengst - Aquarel - Torensluis te Amsterdam

Tekening / Aquarel

Geplaatst doordot64

TechniekAquarel
Afmetingen48 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
David Schulman - Septemberochtend Blaricum kopen? Bied vanaf 790!
David Schulman - Septemberochtend Blaricum

Geplaatst doorajdevalkkunstveilingnl

Afmetingen60 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Beint Mankes - Bloemstilleven. kopen? Bied vanaf 149!
Beint Mankes - Bloemstilleven.

Geplaatst doorSpiritual-art

Afmetingen65 cm x 57.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
Emanuel van der Ven - Bloemstilleven kopen? Bied vanaf 100!
Emanuel van der Ven - Bloemstilleven

Geplaatst doorKeesvanDongenArt

Afmetingen44 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Emanuel van der Ven - Natuurlandschap met berken kopen? Bied vanaf 75!
Emanuel van der Ven - Natuurlandschap met berken

Afmetingen29.5 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Emanuel van der Ven - Bloemstilleven kopen? Bied vanaf 50!

Afmetingen44.4 cm x 53.8 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Sal Meijer - Ets, Vrouw staand kopen? Bied vanaf 80!
Sal Meijer - Ets, Vrouw staand

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekEts
Afmetingen53.5 cm x 33.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem van den Berg - Boer met de oost kopen? Bied vanaf 295!
Willem van den Berg - Boer met de oost

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBuisArthouse

Jaartal1947
TechniekPotlood
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst