Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906

Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!
Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!Toon de Jong - Ingelijste ets , Eemnes-Buiten met Boerin - 1906 kopen? Bied vanaf 50!
  • Toon de Jong (1879-1978)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1906
Techniek Ets
Stijl Klassiek
Onderwerp Landschap
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 15 x 23 cm (h x b)
Incl. lijst 27 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
  • Een ingelijste ets uit 1906 van de Larense kunstenaar Toon de Jong (1879-1978), met een voorstelling van Eemnes-Buiten met een boerin op het erf van een oude boerderij.
    -Handgesigneerd rechtsonder in pen 'Toon de Jong', getiteld en gedateerd linksonder in de ets 'Eemnes-Buiten 06'.
    -Linksboven de ets staat gedrukt: “Published Larensche Kunsthandel Laren N.H. Amsterdam”.
    -Ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat. Kan zo aan de muur.
    -Afmetingen: Lijst, 27 x 35 x 1½ cm. Beeld: 15 x 23 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    Conditie: In goede staat. Het papier van de ets is verkleurd/vergeeld. De houten lijst heeft slijtplekjes en lichte beschadigingen aan de rand.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Klaar om op te hangen.

    Informatie over de kunstenaar:
    Toon (Antonie Jacob) de Jong, (Laren, 1879 - Maassluis, 1978), graficus, etser, lithograaf, tekenaar, schilder, aquarellist, pastellist en pentekenaar.
    -Opleiding: Toon de Jong was een leerling van Willem Hendrik Eickelberg uit Blaricum. Later studeerde hij aan de Rijksschool voor Kunstnijverheid Quellinus Amsterdam en de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam. Hij bekwaamde zich onder leiding van Prof. P. Dupont, in etsen, graveren en lithografie.
    Als schilder, etser en tekenaar hanteerde hij een naturalistisch-impressionistische stijl. Hij maakte vooral landschappen en portretten. De Jong woonde en werkte in Laren, waar hij lid werd van de kunstenaarsvereniging 'De Tien'. Hij tekende veel van zijn werken in Het Gooi, maar hij was ook actief in Zeeland.
     In zijn werk moest hij niets van het modernisme hebben. Hij was een romanticus die zich vasthield aan de getrouwe weergave van de natuur. Hij maakte gevoelige lijnetsen van Laren en de directe omgeving.
    In 1969 werd ter gelegenheid van zijn 90e verjaardag een overzichtstentoonstelling van zijn werk gehouden in het Singer Museum.
    Toon de Jong was lid van de Amsterdamse kunstenaarsvereniging "Sint-Lucas".

    Afhandeling:
    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    Binnen Nederland: 10,00 euro, aangetekende verzending via PostNL.
    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Klik op “Vraag de verkoper”.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

In goede staat. Het papier van de ets is wat verkleurd/vergeeld. De houten lijst heeft slijtplekjes en lichte beschadigingen aan de rand. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Klaar om op te hangen.
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50