5. Nederlandsche Aquarellisten

Nederlandsche Aquarellisten

Opgericht in 1881 - opgeheven in 1884

Koninklijk Genootschap van Nederlandsche Aquarellisten

De oprichting van de Hollandsche Teekenmaatschappij schoot bij sommige kunstenaars in het verkeerde keelgat. Zij zagen dit als een vijandelijke daad en uit onvrede werd het Koninklijk Genootschap van Nederlandsche Aquarellisten opgericht. Dit genootschap was tegen het strenge ballotagesysteem van de Teekenmaatschappij en hanteerden soepelere toelatingseisen. Op deze manier wilden ze meer kunstenaars en verschillendere richtingen een kans geven. Na drie tentoonstellingen hield het Koninklijk Genootschap van Nederlandsche Aquarellisten alweer op te bestaan.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Kees Maks - actrice Ank van der Moer ca.1935 kopen? Bied vanaf 2150!
Kees Maks - actrice Ank van der Moer ca.1935

Geplaatst doorFreddyB

Afmetingen76 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dignum Dominicus Lammers - Eneas van Virgilius met 24 litho's in kleur - opl.1000 kopen? Bied vanaf 75!
Dignum Dominicus Lammers - Eneas van Virgilius met 24 litho's in kleur - opl.1000

Kunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal1947
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen35 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt

Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846 kopen? Bied vanaf 20!
Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846

Prenten voor 1900

Geplaatst doorciscus_9com

Jaartal1846
TechniekLitho
Afmetingen15.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdNaam gedrukt
IngelijstNiet Ingelijst