5. Nederlandsche Aquarellisten

Nederlandsche Aquarellisten

Opgericht in 1881 - opgeheven in 1884

Koninklijk Genootschap van Nederlandsche Aquarellisten

De oprichting van de Hollandsche Teekenmaatschappij schoot bij sommige kunstenaars in het verkeerde keelgat. Zij zagen dit als een vijandelijke daad en uit onvrede werd het Koninklijk Genootschap van Nederlandsche Aquarellisten opgericht. Dit genootschap was tegen het strenge ballotagesysteem van de Teekenmaatschappij en hanteerden soepelere toelatingseisen. Op deze manier wilden ze meer kunstenaars en verschillendere richtingen een kans geven. Na drie tentoonstellingen hield het Koninklijk Genootschap van Nederlandsche Aquarellisten alweer op te bestaan.

Dignum Dominicus Lammers - Eneas van Virgilius met 24 litho's in kleur - opl.1000 kopen? Bied vanaf 50!
Dignum Dominicus Lammers (1915-1990) Nederlands Eneas van Virgilius met 24 litho's in kleur - opl.1000
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen35 x 26 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50