5. Sint-Lucasgilde

Sint-Lucasgilde

Sint-Lucasgilde

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighielden met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. De eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht. Het Sint-Lucasgilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw.

Daniel van Heil - Rivierlandschap met figuren en ruïne kopen? Bied vanaf 2500!
Daniel van Heil (1604-1664) Nederlands Belgisch Rivierlandschap met figuren en ruïne
Afmetingen50 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 2.500