5. Surrealisme

Surrealisme

Opgericht in 1924

Surrealisme

De oprichter van het surrealisme, André Breton, zag de kunstenaar als een ziener in opstand tegen de maatschappij. Hieruit komt het idee voort dat de surrealisten de manier van denken van mensen wilden veranderen. Het surrealisme wilde het onderbewustzijn bevrijdden, en het onderbewuste verenigen met het bewustzijn. Dit gebeurd door meestal te schilderen in een hyperrealistische stijl, die vreemde dingen uitbeeldt die voortkomen uit het onderbewuste, met name dromen. De werken kunnen echter ook abstract zijn, zoals die van Joan Miró. Enkele technieken die worden gebruikt in het surrealisme zijn collage, automatisme, frottage en decalcomanie. Een grote invloed hierop kwam van de ideeën van Freud. Het surrealisme was een uitloper van dada, die ook grenzen wilden vervagen.

Guðmundur Erro - "SWORDSLADY" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 260!
Guðmundur Erro (1932) IJslander Lithographie 1997 (Erker-Presse/St.Gallen) - Auflage 90 - e/a
TechniekLitho
Afmetingen59.5 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 260
Herman Krikhaar - Zeefdruk: "l'amour pour" - 1995 kopen? Bied vanaf 79!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands Zeefdruk: "l'amour pour" - 1995
Afmetingen46.5 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 79
Afmetingen40 x 46.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 79
Raoul Ubac - compositie kopen? Bied vanaf 150!
Raoul Ubac (1910-1985) Belgisch compositie
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen38 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Salvador Dali - originele illustratie van Salvador Dali voor La Divine Comedie de Dante kopen? Bied vanaf 50!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans originele illustratie van Salvador Dali voor La Divine Comedie de Dante
TechniekGravure
Afmetingen30 x 20 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 50
TechniekGravure
Afmetingen30 x 20 cm (h x b)
€ 50
Salvador Dali - Cheval la morte - Paard kopen? Bied vanaf 325!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Cheval la morte - Paard
TechniekLitho
Afmetingen60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 325
Salvador Dali - El triomf i el rodoli - Signierte Orig. Lithographie - nur 43 numm. Exemplare kopen? Bied vanaf 690!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans El triomf i el rodoli - Signierte Orig. Lithographie - nur 43 numm. Exemplare
TechniekLitho
Afmetingen65 x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 690
Tonny Kristians - Fantasie landschap kopen? Bied vanaf 200!
Tonny Kristians (1907-1977) Nederlands Fantasie landschap
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen60 x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Leonor Fini - Fêtes Secrètes kopen? Bied vanaf 50!
Leonor Fini (1908-1996) Frans Fêtes Secrètes
TechniekHardcover
Afmetingen37 x 29 cm (h x b)
€ 50
Jakop Slegt - Surrealistische stad kopen? Bied vanaf 50!
Jakop Slegt (1934-1990) Nederlands Surrealistische stad
TechniekOffset
Afmetingen35.5 x 49 cm (h x b)
€ 50
Hans Arp - Uitgave Gerd Hatje, 1957 kopen? Bied vanaf 50!
Hans Arp (1888-1966) Duits Frans Uitgave Gerd Hatje, 1957
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Leonor Fini - 2 meisjes aan een bank kopen? Bied vanaf 285!
Leonor Fini (1908-1996) Frans 2 meisjes aan een bank
TechniekEts
Afmetingen41 x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 285
Hans Wap - Zie foto kopen? Bied vanaf 68!
Hans Wap (1943) Nederlands Zie foto
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen68 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 68
Joop Moesman - Op wacht, litho kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Op wacht, litho
TechniekLitho
Afmetingen33 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Joop Moesman - Handen, litho kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Handen, litho
TechniekLitho
Afmetingen24 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Rene Magritte - Rene Magritte, Originalfarblithografie kopen? Bied vanaf 1190!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch Rene Magritte, Originalfarblithografie
TechniekLitho
Afmetingen43.8 x 59.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.190
Hans Wap - Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998
Afmetingen56.5 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Zeefdruk: Spinning tops - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Spinning tops - 1998
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Edelhert, Aarde en Wolf kopen? Bied vanaf 70!
Hans Wap (1943) Nederlands Edelhert, Aarde en Wolf
Afmetingen55 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Albert Robbe - Vier verschillende werken kopen? Bied vanaf 50!
Albert Robbe (1943) Nederlands Vier verschillende werken
Afmetingen38 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 50
Jakop Slegt - Jakop Slegt - off-set print uit 1965 - kopen? Bied vanaf 50!
Jakop Slegt (1934-1990) Nederlands Jakop Slegt - off-set print uit 1965 -
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen36 x 49 cm (h x b)
€ 50
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen36 x 49 cm (h x b)
€ 50
Rene Magritte - 3 boeken (o.a. uit 1948) en 1 complete krant kopen? Bied vanaf 50!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch 3 boeken (o.a. uit 1948) en 1 complete krant
TechniekHardcover
Afmetingen25 x 19 cm (h x b)
€ 50
Salvador Dali - The Kiss kopen? Bied vanaf 500!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans The Kiss
TechniekEts
Afmetingen74 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 500
Olivier Lamboray - The Spin of Happiness (2009) kopen? Bied vanaf 1200!
Olivier Lamboray (1968) Belgisch The Spin of Happiness (2009)
TechniekAcryl
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.200
Hans Wap - "Babel" kopen? Bied vanaf 50!
Hans Wap (1943) Nederlands "Babel"
Afmetingen81.5 x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Jean Lurcat - Eiffeltoren (c7) kopen? Bied vanaf 75!
Jean Lurcat (1892-1966) Frans Eiffeltoren (c7)
TechniekEts
Afmetingen39 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Leonor Fini - 6 x kleurenets 1976 kopen? Bied vanaf 250!
Leonor Fini (1908-1996) Frans 6 x kleurenets 1976
TechniekEts
Afmetingen30 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Salvador Dali - The Crucifixion, 1954 kopen? Bied vanaf 85!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans De kruisiging, 1954
TechniekOffset
Afmetingen80 x 60 cm (h x b)
€ 85
Rene Magritte - 3 boeken kopen? Bied vanaf 65!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch 3 boeken
TechniekHardcover
Afmetingen31 x 25 cm (h x b)
€ 65
Hans Wap - TWEE ZEEFDRUKKEN “ Two birds of one feather” en “Spinning tops” kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands TWEE ZEEFDRUKKEN “ Two birds of one feather” en “Spinning tops”
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Herman Krikhaar - The Pigeon Fancier kopen? Bied vanaf 300!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands The Pigeon Fancier
Afmetingen86 x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Rene Magritte - lithografie - Georgette Magritte kopen? Bied vanaf 325!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch lithografie - Georgette Magritte
TechniekLitho
Afmetingen73.5 x 52.5 cm (h x b)
€ 325
Leon Spilliaert - 1ste druk kopen? Bied vanaf 50!
Leon Spilliaert (1881-1946) Belgisch 1ste druk
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 25 cm (h x b)
€ 50
Salvador Dali - Cheval de Triomph - overwinnings Paard kopen? Bied vanaf 225!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Cheval de Triomph - overwinnings Paard
TechniekLitho
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 225
Andre Masson - Atelier Mourlot New York kopen? Bied vanaf 50!
Andre Masson (1896-1987) Frans Atelier Mourlot New York
TechniekLitho
Afmetingen71 x 53 cm (h x b)
€ 50
Guðmundur Erro - "Moonwalker" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 200!
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Salvador Dali - Ets "L'arbre de vie" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 650!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "L'arbre de vie" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 650
Salvador Dali - Ets "La Tentation" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 650!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "La Tentation" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 650
Salvador Dali - Ets "La fuite de Satan" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 650!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "La fuite de Satan" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 650
Salvador Dali - Ets "La coupe offerte" uit de serie PARADIS TERRESTRE kopen? Bied vanaf 650!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Ets "La coupe offerte" uit de serie PARADIS TERRESTRE
TechniekDroge Naald
Afmetingen56 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 650
Jan Nagtegaal - Hoorn des overvloed kopen? Bied vanaf 450!
Jan Nagtegaal (1920-2000) Nederlands Hoorn des overvloed
Afmetingen76 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Rene Magritte - LE BEAU MONDE. Lithographie nachlasssigniert (Georgette Magritte) kopen? Bied vanaf 520!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch LE BEAU MONDE 1962. Lithografie nachlasssigniert (Georgette Magritte)
TechniekLitho
Afmetingen74 x 53 cm (h x b)
€ 520
Rene Magritte - Gebied kopen? Bied vanaf 239!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch Gebied
TechniekLitho
Afmetingen44 x 30 cm (h x b)
€ 239
Hans Wap - De Reiziger kopen? Bied vanaf 100!
Hans Wap (1943) Nederlands De Reiziger
TechniekKeramiek
Afmetingen26 x 20 x 9 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Salvador Dali - Shakespeare - much ado about ... ets met aquatint ## in prijs verlaagd ## kopen? Bied vanaf 475!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Shakespeare - much ado about ... ets met aquatint ## in prijs verlaagd ##
TechniekEts
Afmetingen55 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 475
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175