5. Surrealisme

Surrealisme

Opgericht in 1924

Surrealisme

De oprichter van het surrealisme, André Breton, zag de kunstenaar als een ziener in opstand tegen de maatschappij. Hieruit komt het idee voort dat de surrealisten de manier van denken van mensen wilden veranderen. Het surrealisme wilde het onderbewustzijn bevrijdden, en het onderbewuste verenigen met het bewustzijn. Dit gebeurd door meestal te schilderen in een hyperrealistische stijl, die vreemde dingen uitbeeldt die voortkomen uit het onderbewuste, met name dromen. De werken kunnen echter ook abstract zijn, zoals die van Joan Miró. Enkele technieken die worden gebruikt in het surrealisme zijn collage, automatisme, frottage en decalcomanie. Een grote invloed hierop kwam van de ideeën van Freud. Het surrealisme was een uitloper van dada, die ook grenzen wilden vervagen.

Rene Magritte - La bataille de l'Argonne kopen? Bied vanaf 440!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch La bataille de l'Argonne
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 440
Rene Magritte - Le domaine d'Arnheim kopen? Bied vanaf 440!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch Le domaine d'Arnheim
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 45 cm (h x b)
Huidig bod
€ 440
1 bieding
Rene Magritte - Un peu de l'âme des bandits kopen? Bied vanaf 440!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch Un peu de l'âme des bandits
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 45 cm (h x b)
€ 440
Salvador Dali - "Dali in Manhattan". With a very large collection of Dali's works. kopen? Bied vanaf 29!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans "Dali in Manhattan". With a very large collection of Dali's works.
Techniek Hardcover
Afmetingen 31 x 23 cm (h x b)
€ 29
Salvador Dali - By James Thrall Soby, 1941 - Museum of Modern Art, NY. kopen? Bied vanaf 30!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans By James Thrall Soby, 1941 - Museum of Modern Art, NY.
Techniek Hardcover
Afmetingen 26 x 20 cm (h x b)
€ 30
Rene Magritte - (naar) La grande guerre‘ (1954 ) - Lithografie - 60x45 cm kopen? Bied vanaf 440!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar) La grande guerre‘ (1954 ) - Lithografie - 60x45 cm
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 45 cm (h x b)
€ 440
Rene Magritte - (naar) Ceci n'est pas une pomme (1964 ) - Lithografie - 60x45 cm kopen? Bied vanaf 440!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar) Ceci n'est pas une pomme (1964 ) - Lithografie - 60x45 cm
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 45 cm (h x b)
€ 440
Rene Magritte - (naar) La page blache (1967) - Lithografie - 57,5x77,5 cm kopen? Bied vanaf 550!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar) La page blache (1967) - Lithografie - 57,5x77,5 cm
Techniek Litho
Afmetingen 57.5 x 77.5 cm (h x b)
€ 550
Rene Magritte - (naar) Le chef d’œuvre ou les mystères de l’horizon - Lithografie - 45x60 cm kopen? Bied vanaf 440!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar) Le chef d’œuvre ou les mystères de l’horizon - Lithografie - 45x60 cm
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 60 cm (h x b)
€ 440
Raoul Ubac - Abstracte compositie - 1958 - Originele gegraveerde leisteenafdruk - Mourlot kopen? Bied vanaf 70!
Raoul Ubac (1910-1985) Belgisch Abstracte compositie - 1958 - Originele gegraveerde leisteenafdruk - Mourlot
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 31.5 x 24 cm (h x b)
€ 70
Salvador Dali - Porseleinen bord "Aquarius" diameter 21 cm kopen? Bied vanaf 45!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Porseleinen bord "Aquarius" diameter 21 cm
Afmetingen 21 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 45
Paul Delvaux - Paul Delvaux 1897 - 1994 kopen? Bied vanaf 50!
Paul Delvaux (1897-1994) Belgisch Paul Delvaux 1897 - 1994
Techniek Hardcover
Afmetingen 30.5 x 24.5 cm (h x b)
€ 50
Salvador Dali - Filius Prodigus kopen? Bied vanaf 205!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Filius Prodigus
Techniek Litho
Afmetingen 49 x 35 cm (h x b)
€ 205
Direct kopen
Salvador Dali - Die sieben Todsünden kopen? Bied vanaf 180!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans De zeven hoofdzonden
Techniek Litho
Afmetingen 63.5 x 43.5 cm (h x b)
€ 180
Direct kopen
Hans Wap - Litho, Two birds of one feather. kopen? Bied vanaf 30!
Hans Wap (1943) Nederlands Litho, Two birds of one feather.
Techniek Litho
Afmetingen 42 x 62 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Direct kopen
Hans Wap - Litho: 'Spinning tops' (1998). kopen? Bied vanaf 30!
Hans Wap (1943) Nederlands Litho: 'Spinning tops' (1998).
Techniek Litho
Afmetingen 39 x 67 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Direct kopen
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 1 kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands gesigneerde litho uit Petit 1
Techniek Litho
Afmetingen 32 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Direct kopen
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 4 kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands gesigneerde litho uit Petit 4
Techniek Litho
Afmetingen 23.5 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Direct kopen
Joop Moesman - Windkracht Acht - Litho kopen? Bied vanaf 140!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Windkracht Acht - Litho
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 140
Direct kopen
Rene Magritte - Le réveil matin kopen? Bied vanaf 425!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch Le réveil matin
Techniek Litho
Afmetingen 53 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 425
Direct kopen
Hans Wap - Ski-Stoel kopen? Bied vanaf 75!
Hans Wap (1943) Nederlands Ski-Stoel
Afmetingen 66.5 x 51.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Raoul Ubac - DLM nr 250 blad kopen? Bied vanaf 65!
Raoul Ubac (1910-1985) Belgisch DLM nr 250 blad
Techniek Litho
Afmetingen 54 x 44 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 65
Direct kopen
Hans Wap - Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998
Afmetingen 56.5 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 69
Direct kopen
Salvador Dali - 400 Obras de Salvador Dali de 1914 a 1983 kopen? Bied vanaf 30!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans 400 Obras de Salvador Dali de 1914 a 1983
Techniek Hardcover
Afmetingen 31.5 x 23.5 cm (h x b)
€ 30
Direct kopen
Rene Magritte - (naar), La voix du sang, Lithografie, 77,5x57,5 cm kopen? Bied vanaf 550!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar), La voix du sang, Lithografie, 77,5x57,5 cm
Techniek Litho
Afmetingen 77.5 x 57.5 cm (h x b)
€ 550
Direct kopen
Salvador Dali - " THE DIVINE COMEDY " 1960 kopen? Bied vanaf 200!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans "GODDELIJKE KOMEDIE" 1960
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 24 x 19 cm (h x b)
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 200
Direct kopen
Frits van den Berghe - Retrospectieve kopen? Bied vanaf 40!
Frits van den Berghe (1883-1939) Belgisch Retrospectieve
Techniek Softcover
Afmetingen 29.5 x 24.5 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen
Rene Magritte - "Un Bombardon libère", Originalfarblithografie kopen? Bied vanaf 1110!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch "Un Bombardon libère", Originele verflitho
Techniek Litho
Afmetingen 43.8 x 59.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.110
Direct kopen
Salvador Dali - Biblia Sacra, Female Passion, 1967 kopen? Bied vanaf 30!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Vrouwelijke passie
Techniek Offset
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 30
Direct kopen
Olivier Lamboray - The Kiss kopen? Bied vanaf 2500!
Olivier Lamboray (1968) Belgisch The Kiss
Techniek Acryl
Afmetingen 111 x 77 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 2.500
Direct kopen
Frits van den Berghe - Frits van den Berghe kopen? Bied vanaf 30!
Frits van den Berghe (1883-1939) Belgisch Frits van den Berghe
Techniek Hardcover
Afmetingen 30 x 25 cm (h x b)
€ 30
Direct kopen
Paul Delvaux - Pompei, 1970 kopen? Bied vanaf 275!
Paul Delvaux (1897-1994) Belgisch Pompei, 1970
Techniek Litho
Afmetingen 45 x 32 cm (h x b)
€ 275
Direct kopen
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 + boekje Petit 1 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979 + boekje Petit 1
Techniek Softcover
Afmetingen 32 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Rene Magritte - (naar) La grande famille (1963) - Lithografie - 60x45 cm kopen? Bied vanaf 535!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar) La grande famille (1963) - Lithografie - 60x45 cm
Techniek Litho
Afmetingen 60 x 45 cm (h x b)
€ 535
Direct kopen
Joop Moesman - Unieke proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Unieke proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 48.5 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Hans Wap - Zeefdruk: Spinning tops - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Spinning tops - 1998
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 69
Direct kopen
Salvador Dali - 50 secrets of magic craftsmanship kopen? Bied vanaf 125!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans 50 secrets of magic craftsmanship
Techniek Hardcover
€ 125
Direct kopen
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Rene Magritte - (naar), Le bouquet tout fait, Lithografie, 77,5x57,5 cm kopen? Bied vanaf 550!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar), Le bouquet tout fait, Lithografie, 77,5x57,5 cm
Techniek Litho
€ 550
Direct kopen
Salvador Dali - Salvatore Dali kopen? Bied vanaf 2900!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Salvatore Dali
Techniek Gravure
Afmetingen 76 x 96 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Ingelijst
€ 2.900
Direct kopen
Jean Lurcat - LES TAPISSERIES " DU CHANT DU MONDE " kopen? Bied vanaf 100!
Jean Lurcat (1892-1966) Frans HET TAPIJSTER “LIED VAN DE WERELD”.
Techniek Hardcover
Afmetingen 33 x 26 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Leonor Fini - “The Couple, Passion Fruit”. kopen? Bied vanaf 69!
Leonor Fini (1908-1996) Frans “The Couple, Passion Fruit”.
Techniek Heliogravure
Afmetingen 44 x 36 cm (h x b)
€ 69
Direct kopen
Paul Delvaux - Cavallino Venezia kopen? Bied vanaf 395!
Paul Delvaux (1897-1994) Belgisch Cavallino Venezia
Techniek Hardcover
Afmetingen 15.5 x 10.5 cm (h x b)
€ 395
Direct kopen
Salvador Dali - Don Quichot kopen? Bied vanaf 35!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans Don Quichot
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 34 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Direct kopen
Rene Magritte - (naar) La cascade (1961) , Lithografie kopen? Bied vanaf 550!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch (naar) La cascade (1961) , Lithografie
Techniek Litho
€ 550
Direct kopen
Salvador Dali - De logische duivel (Canto 27) - Houtgravue 1960 kopen? Bied vanaf 178!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans De logische duivel (Canto 27) - Houtgravue 1960
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 33 x 26 cm (h x b)
€ 178
Direct kopen
Salvador Dali - 2 hardcovers, waarvan 1 met een kleurenlitho (31x44 cm) kopen? Bied vanaf 100!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans 2 hardcovers, waarvan 1 met een kleurenlitho (31x44 cm)
Techniek Hardcover
Afmetingen 32 x 25 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Balthus - Hardcover - Skira Rizzoli - 1990 kopen? Bied vanaf 40!
Balthus (1908-2001) Frans Hardcover - Skira Rizzoli - 1990
Techniek Hardcover
Afmetingen 35 x 36.5 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen