5. Surrealisme

Surrealisme

Opgericht in 1924

Surrealisme

De oprichter van het surrealisme, André Breton, zag de kunstenaar als een ziener in opstand tegen de maatschappij. Hieruit komt het idee voort dat de surrealisten de manier van denken van mensen wilden veranderen. Het surrealisme wilde het onderbewustzijn bevrijdden, en het onderbewuste verenigen met het bewustzijn. Dit gebeurd door meestal te schilderen in een hyperrealistische stijl, die vreemde dingen uitbeeldt die voortkomen uit het onderbewuste, met name dromen. De werken kunnen echter ook abstract zijn, zoals die van Joan Miró. Enkele technieken die worden gebruikt in het surrealisme zijn collage, automatisme, frottage en decalcomanie. Een grote invloed hierop kwam van de ideeën van Freud. Het surrealisme was een uitloper van dada, die ook grenzen wilden vervagen.

Guðmundur Erro - "Moonwalker" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 200!
Guðmundur Erro (1932) IJslander Lithographie 1997 (Erker-Presse/St.Gallen) - Auflage 90 - e/a
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 200
Felix Labisse - L'ANTIGONE kopen? Bied vanaf 45!
Felix Labisse (1905-1982) Frans L'ANTIGONE
Afmetingen55 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 45
1 bieding
Guðmundur Erro - "SWORDSLADY" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 250!
TechniekLitho
Afmetingen59.5 x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Paul Delvaux - Lot van 2 prenten en een tekst kopen? Bied vanaf 190!
Paul Delvaux (1897-1994) Belgisch Lot van 2 prenten en een tekst
TechniekLitho
Afmetingen45 x 32 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 190
Olivier Lamboray - The Spin of Happiness (2009) kopen? Bied vanaf 799!
Olivier Lamboray (1968) Belgisch The Spin of Happiness (2009)
TechniekAcryl
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 799
Herman Krikhaar - Zeefdruk: "l'amour pour" - 1995 kopen? Bied vanaf 79!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands Zeefdruk: "l'amour pour" - 1995
Afmetingen46.5 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 79
Hans Wap - 220 V ( Ingelijst). kopen? Bied vanaf 35!
Hans Wap (1943) Nederlands 220 V ( Ingelijst).
Afmetingen104.5 x 74.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 35
Herman Krikhaar - The sculptor kopen? Bied vanaf 40!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands The sculptor
Afmetingen67 x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 40
Diana Vandenberg - Landschap bij Carros kopen? Bied vanaf 20!
Diana Vandenberg (1923-1997) Nederlands Landschap bij Carros
Afmetingen32 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 20
Diana Vandenberg - Reuze Pompoen kopen? Bied vanaf 50!
Diana Vandenberg (1923-1997) Nederlands Reuze Pompoen
Afmetingen26.5 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
€ 50
Jakop Slegt - Pen op papier, Zonder titel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 40!
Jakop Slegt (1934-1990) Nederlands Pen op papier, Zonder titel - Ingelijst
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen48.5 x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen61 x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen47.5 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Willem Wagenaar - Athena versus Medusa kopen? Bied vanaf 195!
Willem Wagenaar (1907-1997) Nederlands Athena versus Medusa
TechniekPotlood
Afmetingen29.5 x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 195
1 bieding
Willem Wagenaar - Surrealisme kopen? Bied vanaf 200!
Willem Wagenaar (1907-1997) Nederlands Surrealisme
TechniekPotlood
Afmetingen19 x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Huidig bod
€ 200
1 bieding
Herman Krikhaar - Twilight kopen? Bied vanaf 45!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands Twilight
Afmetingen67 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Hans Wap - De Ski-stoel kopen? Bied vanaf 50!
Hans Wap (1943) Nederlands De Ski-stoel
Afmetingen70 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Leonor Fini - Fêtes Secrètes kopen? Bied vanaf 50!
Leonor Fini (1908-1996) Frans Fêtes Secrètes
TechniekHardcover
Afmetingen37 x 29 cm (h x b)
€ 50
Jakop Slegt - Surrealistische stad kopen? Bied vanaf 50!
Jakop Slegt (1934-1990) Nederlands Surrealistische stad
TechniekOffset
Afmetingen35.5 x 49 cm (h x b)
€ 50
Hans Arp - Uitgave Gerd Hatje, 1957 kopen? Bied vanaf 50!
Hans Arp (1888-1966) Duits Frans Uitgave Gerd Hatje, 1957
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Leonor Fini - 2 meisjes aan een bank kopen? Bied vanaf 285!
Leonor Fini (1908-1996) Frans 2 meisjes aan een bank
TechniekEts
Afmetingen41 x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 285
Hans Wap - Zie foto kopen? Bied vanaf 68!
Hans Wap (1943) Nederlands Zie foto
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen68 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 68
Joop Moesman - Op wacht, litho kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Op wacht, litho
TechniekLitho
Afmetingen33 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Joop Moesman - Handen, litho kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Handen, litho
TechniekLitho
Afmetingen24 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Rene Magritte - Rene Magritte, Originalfarblithografie kopen? Bied vanaf 1190!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch Rene Magritte, Originalfarblithografie
TechniekLitho
Afmetingen43.8 x 59.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.190
Hans Wap - Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998
Afmetingen56.5 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Zeefdruk: Spinning tops - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Spinning tops - 1998
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Edelhert, Aarde en Wolf kopen? Bied vanaf 70!
Hans Wap (1943) Nederlands Edelhert, Aarde en Wolf
Afmetingen55 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Albert Robbe - Vier verschillende werken kopen? Bied vanaf 50!
Albert Robbe (1943) Nederlands Vier verschillende werken
Afmetingen38 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Jakop Slegt - Jakop Slegt - off-set print uit 1965 - kopen? Bied vanaf 50!
Jakop Slegt (1934-1990) Nederlands Jakop Slegt - off-set print uit 1965 -
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen36 x 49 cm (h x b)
€ 50
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen36 x 49 cm (h x b)
€ 50
Rene Magritte - 3 boeken (o.a. uit 1948) en 1 complete krant kopen? Bied vanaf 50!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch 3 boeken (o.a. uit 1948) en 1 complete krant
TechniekHardcover
Afmetingen25 x 19 cm (h x b)
€ 50
Salvador Dali - The Kiss kopen? Bied vanaf 500!
Salvador Dali (1904-1989) Spaans The Kiss
TechniekEts
Afmetingen74 x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 500
Jean Lurcat - Eiffeltoren (c7) kopen? Bied vanaf 75!
Jean Lurcat (1892-1966) Frans Eiffeltoren (c7)
TechniekEts
Afmetingen39 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Rene Magritte - 3 boeken kopen? Bied vanaf 65!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch 3 boeken
TechniekHardcover
Afmetingen31 x 25 cm (h x b)
€ 65
Hans Wap - TWEE ZEEFDRUKKEN “ Two birds of one feather” en “Spinning tops” kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands TWEE ZEEFDRUKKEN “ Two birds of one feather” en “Spinning tops”
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Herman Krikhaar - The Pigeon Fancier kopen? Bied vanaf 300!
Herman Krikhaar (1930-2010) Nederlands The Pigeon Fancier
Afmetingen86 x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Jan Nagtegaal - Hoorn des overvloed kopen? Bied vanaf 450!
Jan Nagtegaal (1920-2000) Nederlands Hoorn des overvloed
Afmetingen76 x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 450
Hans Wap - De Reiziger kopen? Bied vanaf 100!
Hans Wap (1943) Nederlands De Reiziger
TechniekKeramiek
Afmetingen26 x 20 x 9 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Joop Moesman - Litho: Handen - 1979 kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Handen - 1979
TechniekLitho
Afmetingen40 x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 125
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984
TechniekLitho
Afmetingen40 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 - 1984 kopen? Bied vanaf 159!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 - 1984
TechniekLitho
Afmetingen40 x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 159
Joop Moesman - zeldzame proefdruk in kleur litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands zeldzame proefdruk in kleur litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Rene Magritte - lithografie - Georgette Magritte kopen? Bied vanaf 325!
Rene Magritte (1898-1967) Belgisch lithografie - Georgette Magritte
TechniekLitho
Afmetingen73.5 x 52.5 cm (h x b)
€ 325
Hans Wap - "Babel" kopen? Bied vanaf 30!
Hans Wap (1943) Nederlands "Babel"
Afmetingen81.5 x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 30
Paul de Nooijer - Losing one’s Head Losing one’s Photos kopen? Bied vanaf 50!
Paul de Nooijer (1943) Nederlands Losing one’s Head Losing one’s Photos
TechniekSoftcover
Afmetingen25 x 22 cm (h x b)
€ 50
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
TechniekLitho
Afmetingen31 x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Guðmundur Erro - "SONJA" 2001 - Auflage 199 - handsigniert-nummerierrt kopen? Bied vanaf 280!
TechniekLitho
Afmetingen91 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 280