5. Surrealisme

Surrealisme

Opgericht in 1924

Surrealisme

De oprichter van het surrealisme, André Breton, zag de kunstenaar als een ziener in opstand tegen de maatschappij. Hieruit komt het idee voort dat de surrealisten de manier van denken van mensen wilden veranderen. Het surrealisme wilde het onderbewustzijn bevrijdden, en het onderbewuste verenigen met het bewustzijn. Dit gebeurd door meestal te schilderen in een hyperrealistische stijl, die vreemde dingen uitbeeldt die voortkomen uit het onderbewuste, met name dromen. De werken kunnen echter ook abstract zijn, zoals die van Joan Miró. Enkele technieken die worden gebruikt in het surrealisme zijn collage, automatisme, frottage en decalcomanie. Een grote invloed hierop kwam van de ideeën van Freud. Het surrealisme was een uitloper van dada, die ook grenzen wilden vervagen.

Diana Vandenberg - POSTERS kopen? Bied vanaf 100!
Diana Vandenberg (1923-1997) Nederlands POSTERS
Techniek Offset
Afmetingen 25 x 20 cm (h x b)
€ 100
Direct kopen
Felix Labisse - "Les Promesses d'un Visage" Kleurenlitho uit de reeks "Les Fleurs du mal" 1975 kopen? Bied vanaf 189!
Felix Labisse (1905-1982) Frans "Les Promesses d'un Visage" Kleurenlitho uit de reeks "Les Fleurs du mal" 1975
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 189
Direct kopen
Felix Labisse - "Chansons D'apres midi" Kleurenlitho uit de reeks Les Fleurs Du Mal 1975 kopen? Bied vanaf 189!
Felix Labisse (1905-1982) Frans "Chansons D'apres midi" Kleurenlitho uit de reeks Les Fleurs Du Mal 1975
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 189
Direct kopen
Joop Moesman - Windkracht acht, litho kopen? Bied vanaf 100!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Windkracht acht, litho
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Direct kopen
Melle Oldeboerrigter - 3 boeken, o.a. monografie en 1x handgenummerd kopen? Bied vanaf 50!
Melle Oldeboerrigter (1908-1976) Nederlands 3 boeken, o.a. monografie en 1x handgenummerd
Techniek Hardcover
Afmetingen 30 x 24.5 cm (h x b)
€ 50
Direct kopen
Paul Delvaux - Paul Delvaux kopen? Bied vanaf 500!
Paul Delvaux (1897-1994) Belgisch Paul Delvaux
Techniek Hardcover
Afmetingen 21 x 17 cm (h x b)
€ 500
Direct kopen
Leonor Fini - Het geschil, Lithografie, 1980 kopen? Bied vanaf 50!
Leonor Fini (1908-1996) Frans Het geschil, Lithografie, 1980
Techniek Litho
Afmetingen 43 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 50
Direct kopen