5. Twentse Kunstkring

Twentse Kunstkring

Opgericht in 1934 - opgeheven in 1945

Twentsche Kunstkring

De Twentsche Kunstkring kwam voort uit de in 1918 opgeheven Twentse Tekenclub, een voor Enschede in die tijd unieke groep wegens haar sociale gemêleerde gezelschap. Aangezien in Twente een sterke plattelandscultuur heerste, schilderden de kunstenaars van de Twentsche Kunstkring daarom vaak in de natuur, naar het voorbeeld van de Haagse School. Daarnaast was schilderen naar model ook populair binnen deze groep. De fabrieken en arbeiders die Twente rijk was vanwege de grote textielindustrie, werden daarentegen minder geschilderd. In 1945 kwam er een afsplitsing vanuit de Twentsche Kunstkring van leden die de groep te elitair vonden. Hieruit ontstond de Nieuwe Groep, en dit betekende uiteindelijk het einde voor de Twentsche Kunstkring. Aan het einde van de jaren '50 werd de groep opgeheven.

Er worden 1 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Gerard Krol - Grasmaaier kopen? Bied vanaf 75!
Gerard Krol - GrasmaaierSchilderij

Geplaatst doorJungSun

Eindtijd 16-09-2022 om 19:38

Jaartal1921
TechniekAcryl
Afmetingen36 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst