Ben van Lier - Prachtig brons, unicum, “boomstronken” - Verkocht

Ben van Lier - Prachtig brons, unicum, “boomstronken” kopen? Bied vanaf 250!
Beeld / Object

Ben van Lier - Prachtig brons, unicum, “boomstronken” kopen? Bied vanaf 250!Ben van Lier - Prachtig brons, unicum, “boomstronken” kopen? Bied vanaf 250!Ben van Lier - Prachtig brons, unicum, “boomstronken” kopen? Bied vanaf 250!Ben van Lier - Prachtig brons, unicum, “boomstronken” kopen? Bied vanaf 250!
  • Ben van Lier (1938)
TypeBeeld / Object
TechniekBrons
Afmetingen18 x 18 x 6 cm (h x b x d)
Gewicht1250 gram
GesigneerdHandgesigneerd
OplageUnicum
Prachtig werk van beeldend kunstenaar Ben van Lier. Brons op zwart marmeren voet, unicum, gesigneerd met initialen.
Galeriewaarde 1.200 - 1.500,-.

Geboren in 1938, liep Ben al op 16 jarige leeftijd ´stage´ bij een bekende goudsmid in Nijmegen. Gedurende zijn onderwijstijd heeft hij telkens in zijn werkplaats geprobeerd om op speelse, kunstzinnige wijze zijn ervaring aan zijn leerlingen over te dragen. Na het opstarten van een giet practicum, werden voorzichtig de eerste stappen gezet naar het ´cire perdu´ procédé. Een workshop bij een bronsgieter was daarna de laatste stap om zijn ´bronzen´ (mits niet groter dan 100cm) verder zelf te gieten te ciseleren en te patineren. Om ontspannen en creatief te kunnen werken maakt hij waar hij op dat moment ´zin in heeft´. Deels figuratief deels non-figuratief probeert hij zijn grenzen te verleggen van ingetogen of kleine beeldjes met een glimlach tot grote werken (250 cm), waarin vooral beweging, ruimte en harmonie een grote rol voor hem spelen. De keuze van het materiaal (brons, steen, of combinaties van verschillende materialen)bepalen in hoge mate de keuze voor zijn onderwerpen.

Werken van Ben van Lier bevinden zich in openbare ruimten, bedrijfscollecties en bij verzamelaars/particulieren.
Binnen Nederland € 10,00

ObjectlocatieDoetinchem,  Nederland
Starttijd2-10-2021 om 21:30
Eindtijd8-10-2021 om 20:45
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken