Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 - Verkocht

Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!

Verkoopprijs: € 57,50 (Incl. 15% veilingkosten)

Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!Bert Robbe - Ingelijste aquarel , Oud Commandeurshuisje Ameland – 1934 kopen? Bied vanaf 50!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2847 verkochte items
Alle items van deze verkoper (35)
  • Bert Robbe (1912-2004)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1934
TechniekAquarel
IngelijstIngelijst
Afmetingen20.5 cm x 29 cm (h x b)
Lijst34.5 cm x 43.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een vroege ingelijste aquarel uit 1934 van de Nederlandse kunstenaar Bert Robbe (1912-2004), met een voorstelling van een ‘Oud Commandeurshuisje’ op het Waddeneiland Ameland.
    -Gesigneerd en gedateerd rechtsonder en ingelijst in de originele houten lijst met passe-partout en glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 34,5 x 43,5 cm. Beeld, 20,5 x 29 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: In goede staat. Het papier van de aquarel en van het passe-partout is ‘vergeeld’. De lijst heeft slijtplekjes.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Albertus (‘Bert’) Robbe (Groningen 24-07-1912 – 14-08-2004 Hilversum), schilder, tekenaar, beeldhouwer, operazanger en chef muziekafdeling bij de VARA.
    -Opleiding: Academie Minerva, Groningen. Hij is hier ook nog docent geweest.
    Bert Robbe volgde ook een zangopleiding als tenor en is vooral bekend geworden door optredens en plaatopnames met de in 1979 overleden sopraan Christine Spierenburg. In 1985 werd Robbe chef lichte muziek van de VARA.
    Hij was lid van de vereniging voor Beeldende kunstenaars in Hilversum.
    De Amelander Musea hebben twee tekeningen van Bert Robbe in de collectie. De een, een dorpsgezicht van Nes, is gedateerd in 1934, de tekening van een boerderij in Buren is niet gedateerd.
    -Onderwerpen: Landschappen, portretten en figuurvoorstellingen.
    -Literatuur: Scheen 1969-1970 , vol. 2, p. 239 ; Jacobs 2000 , vol. 5, p. 125.

    “De zeventiende en achttiende eeuw waren voor de Waddeneilanden een welvarende tijd. De walvisvaart speelde daarbij een belangrijke rol. De walvisvaartkapiteins, de commandeurs, verdienden goed aan de walvisvaart en een deel van dat geld gaven ze uit aan de bouw van een huis op het eiland: een commandeurshuis.”

    Afhandeling:
    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • In goede staat. Het papier van de aquarel en van het passe-partout is ‘vergeeld’. De lijst heeft slijtplekjes.
    Kan zo aan de muur.

Bert Robbe (1912-2004)

Alle items van deze kunstenaar
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2847 verkochte items
43.5 cm
34.5 cm
29 cm
20.5 cm
Dit item is verkocht voor 57,50(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:03-05-2022 om 19:15
Eindtijd:13-05-2022 om 20:48
HaNa
13 mei / 15:23
€ 50