Cornelis Brandenburg (1884 - 1954)
=============================
Staande in de St. Anthoniesbreestraat zien we het poortje van het Zuiderkerk met daar achter de Zuiderkerk.
Deze sneeuwets is bijzonder vanwege de manier waarop Brandenburg hier gebruik gemaakt heeft van plaattoon, waardoor de suggestie van een mistige, winterse dag ontstaan is.
Zeer fraai beeld van oud Amsterdam.
Ets / afbeelding - 48 x 35 cm.
Met passe-partout en lijst - 67 x 52 cm.
De ets is beschreven en afgebeeld in zijn oeuvre-overzicht onder nummer : CB006M.
De ets is rechtsonder door de kunstenaar met de hand in potlood gesigneerd.
Linsksonder in potlood : Zuiderkerk met poortje.
De ets is ZUURVRIJ en ingelijst met een zuurvrij passe-partout en in de originele grijs /gouden lijst van 2 cm. breed.
Ets en passe-partout zijn in goede staat.
Lijst heeft wat kleine gebruikssporen.
=========================================================================
Cornelis Brandenburg is geboren in het jaar 1884 te Wormerveer.
In het jaar 1902 gaat hij naar Amsterdam en studeerde aan de Teekenschool voor Kunstambachten.
Als plateelschilder werkte hij bij "De Distel" in Amsterdam.
Leerling van de beroemde etser P. Dupont.
Hierna concentreert hij zich volledig op de etsen en is de belangrijkste etser van de Amsterdamsche Grachten,maar ook etsen van onder andere Utrecht, Dordrecht, Den Haag en andere steden.
Meer dan 100 etsen van Amsterdam en hier heeft het Archief van Amsterdam meer dan 60 etsen.
In het jaar 1954 overleed hij in Amsterdam.
Van zijn werk is een boek verschenen met al zijn etsen.
Onze voorkeur gaat uit naar ophalen van de ets op locatie. Bij ophalen krijgt u het prachtige boekje van Cornelis Brandenburg er kado bij.
===================================================================