Cornelis Brandenburg - Cornelis Brandenburg. Ets. Leidschegracht - Verkocht

Cornelis Brandenburg. Ets. Leidschegracht kopen? Bied vanaf 55!
Tekening / Aquarel

Cornelis Brandenburg. Ets. Leidschegracht kopen? Bied vanaf 55!Cornelis Brandenburg. Ets. Leidschegracht kopen? Bied vanaf 55!Cornelis Brandenburg. Ets. Leidschegracht kopen? Bied vanaf 55!Cornelis Brandenburg. Ets. Leidschegracht kopen? Bied vanaf 55!
  • Cornelis Brandenburg (1884-1954)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1900 t/m 1944

Ets van Cornelis Brandenburg. Ets. Leidschegracht.

Afmeting 15 x 21 cm

Gesigneerd r.o met potlood

Cornelis Brandenburg (Wormerveer (Zaanstad) , 5 december 1883 - Amsterdam, 18 november 1954) was een Nederlandse etser, tekenaar, plateelschilder en politiek tekenaar. Cornelis Brandenburg is één van Nederlands grootste etsers van stadsgezichten en dan vooral van Amsterdam. Bij het stadsarchief van Amsterdam zijn 64 etsen van hem aanwezig.

Vanaf 1900  tot 1954 was hij werkzaam in Amsterdam. Van 1890 tot 1903 had hij een opleiding aan de Teekenschool voor Kunstambachten en de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam, hij was daar leerling van August Allebé, Antoon Derkinderen, Pieter Dupont en Georg Rueter.

Aanvankelijk was hij plateelschilder bij De Distel, en daarna tekenaar bij de chemigrafische inrichting van Schnabel in Amsterdam.

Brandenburg was lid van Arti et Amicitiae (Amsterdam) en is vermeld in 'Jacobs' en 'Scheen'