Elizabeth de Vaal - Drijfveren en beweegredenen | gouache- Ingelijst - Verkocht

Elizabeth de Vaal - Drijfveren en beweegredenen | gouache- Ingelijst kopen? Bied vanaf 39!
Elizabeth de Vaal - Drijfveren en beweegredenen | gouache- Ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Elizabeth de Vaal - Drijfveren en beweegredenen | gouache- Ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Elizabeth de Vaal - Drijfveren en beweegredenen | gouache- Ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Elizabeth de Vaal - Drijfveren en beweegredenen | gouache- Ingelijst kopen? Bied vanaf 39!
  • Elizabeth de Vaal (1950)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1983
TechniekGouache
StijlExpressionistisch
OnderwerpAbstract
IngelijstIngelijst
Afmetingen30.5 cm x 24 cm (h x b)
Lijst40.5 cm x 30.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Uniek en kenmerkend werk van Elizabeth de Vaal (1950).
Goauche in een gemengde techniek van aquarel- en acrylverf, met inkt en/of (was)krijt
Het werk is verso op de achterkant van de lijst gesigneerd, zie foto
Het betreft hier vermoedelijk deel III van "Drijfveren en beweegredenen" aangezien de eerste twee delen tot de collectie van het Centraal Museum Utrecht behoren, zie:
www.centraalmuseum.nl/nl/collectie/24324-drijfveren-en-beweegredenen-i-elizabeth-de-vaal
www.centraalmuseum.nl/nl/collectie/24325-drijfveren-en-beweegredenen-ii-elizabeth-de-vaal

Herkomst: Galerie Asselijn, Amsterdam
Keurig ingelijst in wit aluminium wissellijst.
Foto's maken deel uit van de beschrijving

Over de kunstenaar:
Elizabeth de Vaal (Rotterdam,1950) studeerde o.a. aan de Academie voor Beeldende Kunst Rotterdam en maakt schilderijen, grafiek, keramiek en andere objecten.
Ze won meerdere prestigieuze prijzen en exposeert internationaal. Zij woont een gedeelte van de tijd in Hongarije.
Haar werk bevindt zich in diverse vooraanstaande Nederlandse musea, collecties van grote bedrijven en private verzamelingen.

Elizabeth de Vaal behoort tot de generatie kunstenaars die zich in de tweede helft van de jaren zeventig van de vorige eeuw heeft gevormd en die in het begin van de jaren tachtig op de voorgrond is getreden. Na eenmanstentoonstellingen in galeries en wat kleinere musea werden in 1986 twee grote overzichtstentoonstelling aan haar werk gewijd, een in het Arnhemse gemeentemuseum en een van 22 maart tot en met 4 mei 1986 in het Centraal Museum.
Over haar schilderijen schreef L. Brozek-Dolezal, indertijd conservator moderne kunst bij het Centraal Museum, dat bij De Vaal de eigen relatie tot haar omgeving en het persoonlijke verwerken van emoties, associaties en spanningen een belangrijke rol speelt. “(…) Ze zoekt heel doordacht en behoedzaam, ze overweegt haar mogelijkheden en ze streeft naar een zeker evenwicht van het gezegde en het niet-gezegde, van het figuratieve en het abstracte, van de gedachte en het gevoel.”

Meer info over Elizabeth de Vaal en haar werken:
http://www.elizabethdevaal.nl/

In goede staat, de randen van het blad zijn iets verkleurd. De golving/bobbeling in het blad is het gevolg van de gebruikte verf en techniek, dit heeft de kunstenaar zo bedoeld. Zie ook de soortgelijke werken in het bezit van Centraal Museum Utrecht!

Elizabeth de Vaal (1950)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (7)

Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
305 verkochte items
Alle items van deze verkoper (32)
30.5 cm
40.5 cm
24 cm
30.5 cm
Dit item is verkocht voor 44,85 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:10-01-2023 om 22:45
Eindtijd:22-01-2023 om 13:47
Petrusfranciscus
22 jan. / 13:27
€ 39