| Type kunstwerk | Beeld / Object |
| Periode | 1945 t/m 1999 |
Van Eric Claus (1936), bekende beeldhouwer en medailleur met groot oeuvre en veel publieke werken.
Europa en de Stier met Andreaskruis (Amsterdam), 2010
Oplage onbekend maar waarschijnlijk geen tientallen
Opengewerkt bronzen penningen met Europa en de stier op hardstenen sokkel (circa 530 gram), niet gesigneerd maar met bekende stijl van belettering van later werk van Eric Claus
Tekst op achterzijde: EUROPA FILIORUM NOSTRORUM DOMUS, oftewel Europa huiz onzer kinderen (Europe house of our children), een tekst ook gebruikt op een ontwerp van de euro door Eric Claus
Afmetingen circa 177 x 90 x 30 mm, waarvan sokkel 80 mm
In perfecte staat m.u.v. 2 kleine beschadigingen aan hardstenen sokkel (niet storend en alleen van dichtbij te zien, zie foto's)
Onderstaande tekst komt uit een boekje met andere Europa en de Stier varianten die door Eric Claus zijn ontworpen (Uitgave van De Nederlandsche Bank, 1998):
"Europa liet zich verleiden door Zeus, in de gedaante van een stier, en steeg daarna tot grote hoogten. Zij gaf immers haar naam aan een continent. Europa heeft zich opnieuw laten verleiden, nu door de voorvechters van een monetaire unie. ..."
Het item kan niet worden afgehaald en wordt alleen verzonden (aangetekend pakket).
| Transport | |
| Afhalen | Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Amstelveen, Nederland |
| Garantie | |