Prachtig vintage affiche voor de “Rythme de New-York” tentoonstelling (1955) in Galerie Louis Carré. Lithografische druk op glad papier, naar één van zijn sterk door Piet Mondriaan beinvloede “Relational paintings”. In goede conditie.
Afmetingen: 72cm x 55cm
---------------------------------------------- Fritz Glarner was een Zwitsers-Amerikaanse schilder en een vooraanstaande proponent van de zogenaamde Concrete Art, een kunstenaarsbeweging waarvan de wortels terugvoeren naar de schilders van De Stijl en de principes van Bauhaus. Hij was een leerling van Piet Mondriaan, sterk beïnvloed door Mondriaans theorieën over 'dynamische symmetrie'.
De poster is gedrukt door Atelier Mourlot, een lithografische kunstdrukkerij die in het begin van de 20e eeuw enkele van de meest gevierde kunstenaars van die tijd uitnodigde in de studio om samen te werken aan traditionele steenlithografie. Kunstenaars als Braque, Calder, Chagall, Dufy, Léger, Matisse, Miró en Picasso werkten samen met Mourlot om visueel opvallende lithografieën te maken die werden gebruikt als posters om het werk of de tentoonstellingen van de kunstenaars te promoten. Tegenwoordig vormen deze prachtig gelithografeerde posters de perfecte interieurdecoratie en zijn ze op zichzelf al verzamelbare kunstwerken.
Goed
Wat kleine kreukjes aan de uiterste randen van het blad en wat streperig aan de rechterkant. Ingelijst met passe-partout prima toonbaar.
Tot 5 kg.
€ 13,00
Naar België
€ 20,00
€ 20,00
Europese Unie
€ 25,00