Geurt Brinkgreve - Bronzen penning: Hulde soldaten in Indonesië, 1949 - Verkocht

Geurt Brinkgreve - Bronzen penning: Hulde soldaten in Indonesië, 1949 kopen? Bied vanaf 55!
Beeld / Object

Geurt Brinkgreve - Bronzen penning: Hulde soldaten in Indonesië, 1949 kopen? Bied vanaf 55!Geurt Brinkgreve - Bronzen penning: Hulde soldaten in Indonesië, 1949 kopen? Bied vanaf 55!
  • Geurt Brinkgreve (1917-2005)
Type kunstwerkBeeld / Object
Jaartal1949
TechniekBrons
Afmetingen6 x 6 x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Titel: Hulde soldaten in Indonesië
Object: Bronzen penning
Afmetingen: 60 mm
Kwaliteit: Prachtig

Na vijftig jaar is het optreden van de Nederlanders in Indonesië na 1945 nog steeds een gevoelig punt; Indonesiërs spreken over de Vrijheidsoorlog, Nederlanders over de Politionele Acties. Honderdvijfentwintigduizend soldaten werden naar 'ons Indië' gestuurd om de orde te herstellen. Teleurstelling en frustratie zijn het gevolg; waar was het nu uiteinde-lijk goed voor geweest? Door Brinkgreve is Generaal Simon Spoor (1902-1949) met zijn prominente neus op de voorzijde in profiel voorgesteld tegen een ruim fond. Hij was de laatste Nederlandse opperbevelhebber in Indonesië. De keerzijde geeft de militaire aanwezigheid in de vorm van een soldaat met een khaki pet. Mooi is de suggestie van de vredig arbeidende inlanders op de achtergrond, die in schril contrast staan tot de waakzame soldaat. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur
Binnen Nederland € 10,00

AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd6-6-2020 om 9:28
Eindtijd12-6-2020 om 19:27
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken