Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825

Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!
Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!Haatje Pieters Oosterhuis - executie verkoop circa 1825 kopen? Bied vanaf 400!
  • Haatje Pieters Oosterhuis (1784-1854)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
Periode1800 t/m 1899
TechniekAquarel
OnderwerpHistorisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen8 x 9.5 cm (h x b)
Incl. lijst19 x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
De illustrator Haatje Pieters Oosterhuis (1785-1854 ) heeft veel realistisch historisch beeldmateriaal achtergelaten van de wereld van toen. Hij illustreerde diverse boeken geschriften. Diverse musea bewaren werk van hem. Origineel werk van hem wordt zelden aangeboden. Zijn naam komt ook voor als  Haatje Peters, en ook zijn achternaam soms als Oosterhuys.
Op de ene afbeelding wordt een huilende appelverkoopster opgebracht door 2 agenten met wapenstok om het protesterende publiek op een afstand te houden, op de andere afbeelding worden haar bezittingen publiekelijk verkocht aan de hoogstbiedende. Mogelijk is de afgebeelde markt het centrum van Groningen, maar ook Amsterdam is niet uitgesloten. 2 foto's zijn uit de lijst genomen. Hierop is zichtbaar dat de werkelijke formaten groterzijn dan de passepartout maat. Ook is zichtbaar dat het karton niet zuurvrij is en een restaurator verbruining moet corrigeren. De lijsten zijn oud, van mahony hout en in goede staat.
De werken zijn beide volledig in tact zonder correcties. Het contrast is zeer hoog, zwarten zijn diep van kleur. Aan de randen heeft het passepartout karton verbruining opgeleverd dat door een papier restaurator moet worden verwijderd.
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Cruquius, Nederland
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 13,00
Naar Duitsland € 13,00
Europese Unie € 13,00
Wereldwijd € 25,25

Starttijd18-10-2023 om 12:05
Eindtijd27-10-2023 om 21:15
Openingsbod € 400
ObjectlocatieCruquius,  Nederland