HC Kranenburg (1917-1997). De Luthersekerk met Haarlemmersluis aan de Singel. Fraai impressionistisch kunstwerk met zicht op historisch Amsterdam. Het schilderij en de lijst zijn in zeer goede staat.
Hendrik Cornelis Kranenburg werd in 1917 geboren in Amsterdam en overleed op 31 januari 1997 in Bergen op Zoom. Kranenburg studeerde aan de Rijksacademie van beeldende kunsten in Amsterdam onder leiding van H. J. Jurres en W.H. van der Berg. Hij maakte schilderijen, aquarellen, etsen en litho's van stadsgezichten, landschappen en portretten. Ook maakte hij muurschilderingen, was een begenadigd beeldhouwer en speelde uitstekend piano.
Hij heeft gewoond in Amsterdam, Laren en vanaf 1962 in Berg op Zoom.