5. Hendrik Cornelis Kranenburg

Hendrik Cornelis Kranenburg (1917-1997)

5 aangeboden items / 16 verkochte items

FA. (20 x Favoriet)

H.C. Kranenburg jr. (amsterdam 1917 - 1997 Bergen op Zoom)Woonde en werkte o.a. in Amsterdam, Laren (1943) en sinds 1962 in Bergen op Zoom.Hij was een leerling van de Rijks Akademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam. H.C.Kranenburg schilderde, aquarelleerde, tekende (ook met pen), etste en lithografeerde stadsgezichten, landschappen en portretten. Daarnaast maakte hij wandschilderingen, speelde hij uitstekend piano en was hij een begenadigd beeldhouwer. Toch is hij het meest bekend geraakt met zijn olieverf schilderijen. Hij schilderde in een vlotte impressionistische stijl in de trant van de Haagse School. Zijn rijke kleuren pallet was zeer uitgesproken en de verf werd met vlotte penseelstreken direct op het doek aangebracht. Zijn landschappen tonen weidse luchten met krachtige wolken partijen. Zijn vroege werk is te herkennen aan een omlijning van de afgebeelde contouren en aan een signatuur in een schuin lettertype. Het latere werk kenmerkt zich door een rechtere signatuur en de afwezigheid van omlijnde contouren.

5 aangeboden items van deze kunstenaar

Hendrik Cornelis Kranenburg - C4811-14, Landarbeider met paard en wagen bij boerderij in boerenlandschap kopen? Bied vanaf 100!

Hendrik Cornelis Kranenburg - C4811-14, Landarbeider met paard en wagen bij boerderij in boerenlandschap

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen63 cm x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hendrik Cornelis Kranenburg - C4811-6, Boerenkar met paard op bospad langs weiland met koeien kopen? Bied vanaf 125!

Hendrik Cornelis Kranenburg - C4811-6, Boerenkar met paard op bospad langs weiland met koeien

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen72.5 cm x 102.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hendrik Cornelis Kranenburg - Houtzaagmolen in de Zaanstreek kopen? Bied vanaf 150!

Hendrik Cornelis Kranenburg - Houtzaagmolen in de Zaanstreek

Geplaatst doorIrmaSchmidt

Afmetingen60 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hendrik Cornelis Kranenburg - Houtzaagmolen in dr Zaanstreek kopen? Bied vanaf 75!

Hendrik Cornelis Kranenburg - Houtzaagmolen in dr Zaanstreek

Geplaatst doorIrmaSchmidt

Jaartal1945
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hendrik Cornelis Kranenburg - C3790 - Zicht op St. Nicolaaskerk Amsterdam kopen? Bied vanaf 350!

Hendrik Cornelis Kranenburg - C3790 - Zicht op St. Nicolaaskerk Amsterdam

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen70 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst