Karel Appel (1921-2006)
  5. Karel Appel
Karel Appel (1921-2006)

Karel Appel (1921-2006)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus, Keramist, Tekenaar

Karel APPEL (Amsterdam 1921 - Zürich 2006)

Biografie / Opleiding

Karel Appel begon zijn carrière als kunstenaar als zoon van een kapper in Amsterdam, waar hij in de oorlogsjaren tegen de wens van zijn vader een opleiding volgde aan de Rijksacademie in Amsterdam. Tijdens zijn jaren aan de Academie raakte Karel Appel bevriend met Corneille en Constant. Een vriendschap die heel lang zou duren en cruciaal was voor zijn verdere ontwikkeling. Appel werkte aanvankelijk in een expressionistische stijl en werd sterk beïnvloed door mensen als Picasso en Matisse. Enkele jaren na de oorlog vormde hij met Corneille, Wolvecamp en Constant de experimentele groep en werd zijn werk steeds autonoom.

In 1948 sloegen de leden van de experimentele groep de handen ineen met kunstenaars uit Denemarken en België en richtten de inmiddels bekende CoBrA-groep op. CoBrA staat voor Kopenhagen, Brussel en Amsterdam. De CoBrA-groep was zeer bepalend in de naoorlogse Nederlandse kunst en geniet internationale faam.

De echte internationale doorbraak voor Karel Appel komt wanneer hij zelf over de grens werkt in New York en later in Frankrijk. In 1968 had hij zijn eerste solotentoonstelling in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Vele tentoonstellingen in het buitenland volgen.

Karel Appel kan gerekend worden tot een van de belangrijkste Nederlandse kunstenaars in de moderne kunstgeschiedenis.

Aangeboden items
35
Verkochte items
952
Nationaliteit
Links
Favoriet
FA. (733 x Favoriet)
35 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT kopen? Bied vanaf 85!
Karel Appel - Kleurenlitho HAPPY CAT

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

TechniekVaria
Afmetingen64 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Zonder titel kopen? Bied vanaf 600!
Karel Appel - Zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorSanderhuisjes

Jaartal1969
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Can we dance a landscape? (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 499!
Karel Appel - Can we dance a landscape? (mooi gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1987
TechniekLitho
Afmetingen52 cm x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Geel Hoofd (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 245!
Karel Appel - Geel Hoofd (mooi gelijst)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleuren litho: "Menselijk figuur" kopen? Bied vanaf 1095!
Karel Appel - Kleuren litho: "Menselijk figuur"

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Laatste
kans
Karel Appel - LOS PAJAROS / AQUATINT-KLEURETS / 76x56cm / SIG / 1988

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1988
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorHans1951

TechniekLitho
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Le noir de L'Azur. Oplage 500 genummerde ex. kopen? Bied vanaf 50!
Karel Appel - Le noir de L'Azur. Oplage 500 genummerde ex.

Kunstboeken

Geplaatst doorCenterfo

Jaartal1980
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen25 cm x 17 cm (h x b)
Karel Appel - Thought's Boomerang (mooi gelijst) kopen? Bied vanaf 165!
Karel Appel - Thought's Boomerang (mooi gelijst)

Prenten & Uitgaves

Jaartal2000
TechniekVaria
Afmetingen75 cm x 55 cm (h x b)

Karel Appel - Complete portfolio van vier litho's | 'Can we dance a landscape?' | 1989 kopen? Bied vanaf 2000!
Karel Appel - Complete portfolio van vier litho's | 'Can we dance a landscape?' | 1989

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen82 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Head like animal kopen? Bied vanaf 700!
Karel Appel - Head like animal

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorTamar1989

Afmetingen71 cm x 91 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Christian Dotremont - Duo Pour Pinceau et Crayon - Au vieux vélo

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorPimR

Jaartal1982
TechniekProefdruk
Afmetingen63 cm x 77 cm (h x b)
Karel Appel - Composition kopen? Bied vanaf 675!
Karel Appel - Composition

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJerre86

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen62 cm x 81.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - -Sa piste a L'image de la planete terre'- kopen? Bied vanaf 1800!
Karel Appel - -Sa piste a L'image de la planete terre'-

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJanvld

Jaartal1978
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Ik ben een profeet Panorama tijdschrift 16-22 augustus 1969 kopen? Bied vanaf 30!
Karel Appel - Ik ben een profeet Panorama tijdschrift 16-22 augustus 1969

Multimedia

Geplaatst doorHDB2021

Jaartal1969
TechniekMultimedia
Afmetingen36 cm x 26.5 cm (h x b)
Karel Appel - Cheval kopen? Bied vanaf 800!
Karel Appel - Cheval

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHaffmans

Jaartal1969
TechniekLitho
Afmetingen90 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Handgesigneerde kleurenzeefdruk | 'Chat' | jaren '70 kopen? Bied vanaf 975!
Karel Appel - Handgesigneerde kleurenzeefdruk | 'Chat' | jaren '70

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Afmetingen63 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Kleurets zonder titel kopen? Bied vanaf 600!
Karel Appel - Kleurets zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1995
TechniekEts
Afmetingen66 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Tibetan bird met lijst! kopen? Bied vanaf 625!
Karel Appel - Tibetan bird met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen82 cm x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Blue head again kopen? Bied vanaf 525!
Karel Appel - Blue head again

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen56 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Paysage visage (stijlvol gelijst!) kopen? Bied vanaf 625!
Karel Appel - Paysage visage (stijlvol gelijst!)

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1979
Afmetingen70 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Compositie , zeldzame litho kopen? Bied vanaf 1495!
Karel Appel - Compositie , zeldzame litho

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1970
TechniekLitho
Afmetingen67 cm x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1199!
Karel Appel - Seven summer days

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen95 cm x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Prachtig ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977 kopen? Bied vanaf 1050!
Karel Appel - Prachtig ingelijste zeefdruk uit de serie: The three cats - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1977
Afmetingen68 cm x 79.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Zonder titel met lijst! kopen? Bied vanaf 725!
Karel Appel - Zonder titel met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen90 cm x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Tantrika II met lijst! kopen? Bied vanaf 675!
Karel Appel - Tantrika II met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen95 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Cats nr 4met lijst! kopen? Bied vanaf 725!
Karel Appel - Cats nr 4met lijst!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen92 cm x 109 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Zeefdruk op stof (nieuw gelijst) kopen? Bied vanaf 325!
Karel Appel - Zeefdruk op stof (nieuw gelijst)

Prenten & Uitgaves

TechniekVaria
Afmetingen81 cm x 82 cm (h x b)
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Seven summer days - 1977 kopen? Bied vanaf 1395!
Karel Appel - Kleurrijke zeefdruk: Seven summer days - 1977

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2014
Afmetingen85 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1250!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 200!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
Afmetingen80 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1300!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
Afmetingen90 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Seven summer days kopen? Bied vanaf 1299!

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel Appel - Kleurenzeefdruk de tovenaar handgesigneerd uit 1977 (in nieuwstaat!) kopen? Bied vanaf 250!
Karel Appel - Kleurenzeefdruk de tovenaar handgesigneerd uit 1977 (in nieuwstaat!)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel Appel - Donderdag kopen? Bied vanaf 200!
Karel Appel - Donderdag

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorendyk177

Jaartal1977
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Kunst van Karel Appel kopen

Kunst van Karel Appel kopen was nog nooit zo bereikbaar! Via Kunstveiling biedt u eenvoudig mee op de mooiste kunstwerken van deze bekende CoBrA-kunstenaar. Dus bent u op zoek naar een kleurrijke Karel Appel zeefdruk of expressief Karel Appel schilderij? Bekijk dan snel het aanbod voor alle kunstwerken van Karel Appel te koop!

Koop CoBrA-kunst van Karel Appel via Kunstveiling

Karel Appel is een van de bekendste naoorlogse Nederlandse kunstenaars. Hij was medeoprichter en een van de hoofdfiguren van de revolutionaire CoBrA-beweging. De kunstenaars die zich bij CoBrA aansloten, braken met de traditionele schilderkunst en zochten naar nieuwe manieren om zich artistiek te uiten. Ze vonden inspiratie in de naïviteit van kindertekeningen en kunst van natuurvolkeren. Karel Appel schilderde onder andere expressieve fantasiewezens en fabeldieren in felle kleuren. Bij Kunstveiling worden regelmatig kleurrijke en karakteristieke CoBrA kunstwerken van Karel Appel geveild. Bent u geïnteresseerd in het kopen van echte CoBrA-kunst van Karel Appel? Hieronder leest u hoe u eenvoudig mee kunt bieden én waar u op moet letten als u een kunstwerk van Karel Appel wilt kopen.

Hoe koop ik een echte Karel Appel zeefdruk, schilderij, litho of tekening?

Kunstwerken kopen van Karel Appel via Kunstveiling is laagdrempelig en betrouwbaar. Via uw persoonlijke account kunt u eenvoudig een bod uitbrengen op alle Karel Appel kunstwerken die in de veiling staan. Bij alle items staat duidelijk aangegeven wat het openingsbod is en wanneer de veiling afloopt. Koopt u voor het eerst kunst via Kunstveiling? Lees dan eerst de veilingregels door.

Heeft u een Karel Appel schilderij, Karel Appel zeefdruk, Karel Appel litho of Karel Appel tekening op het oog? Via uw account kunt u het werk als favoriet instellen. Zo vindt u het Karel Appel schilderij eenvoudig terug én ontvangt u een e-mailnotificatie op de dag dat de veiling afloopt, wanneer een andere gebruiker een eerste bod uitbrengt of wanneer u bent overboden (indien via uw profiel ingesteld). Op die manier vergroot u de kans op een winnend bod op dat prachtige Karel Appel schilderij te koop via de online veiling!

Waar moet ik op letten bij het kopen van een Karel Appel kunstwerk?

Kunst van Karel Appel is onder verzamelaars en kunstliefhebbers erg populair. Met het kopen van een echt Karel Appel schilderij, zeefdruk of litho haalt u een kunstwerk van één van de belangrijkste moderne Nederlandse kunstenaars in huis! Karel Appel was een ontzettende productieve kunstenaar. Toch zijn er ook vervalsingen van het werk van Karel Appel in omloop. Via Kunstveiling mogen alleen kunstwerken van Karel Appel te koop worden aangeboden waarbij geen twijfel bestaat over de authenticiteit. Mocht u toch twijfels of vragen hebben over de echtheid van een te koop aangeboden Karel Appel kunstwerk, dan kunt u daar altijd melding van maken en zullen onze Veilingmeesters het werk beoordelen.

Bent u ook geïnteresseerd in kunst van andere CoBrA-kunstenaars? Bekijk ook eens het aanbod kunstwerken in de veiling van Corneille, Pierre Alechinsky of Eugène Brands.