5. Pierre Alechinsky

Pierre Alechinsky (1927)

21 aangeboden items / 246 verkochte items

FA. (321 x Favoriet)

Pierre ALECHINSKY (Brussel 1927)

Schilder, graficus, tekenaar

Opleiding:

Alechinsky volgde van 1944 tot 1948 een opleiding aan de École Nationale Supérieure des Arts Visuels La Cambre in Brussel.

Na het voltooien van zijn opleiding werd Alechinsky in 1949 lid van de Cobra groep (CoBrA= Copenhagen Brussel Amsterdam) en was hij de belangrijkste vertegenwoordiger van Cobra in Brussel. Alechinsky deed mee of organiseerde de belangrijke Cobra tentoonstellingen in Brussel in de begin 50er jaren.

Na de Cobra periode wordt het werk van Alechinsky abstracter en meer expressionistisch, mede onder invloed van zijn verblijf in Parijs.

Onder invloed van oa Wallasse Ting werkt hij in de jaren 60 steeds meer op basis van oosterse technieken. Japanse en Chinese (kaligrafie) kunst hebben een sterke invloed op zijn werk.

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: CoBrA

Exposities en prijzen:

Het werk van Alechinsky heeft internationale naam en faam en hij heeft vele tentoonstellingen in binnen en buitenland op zijn naam staan. Onder andere een grote solotentoonstelling in Museum van Schone Kunsten in Brussel. Zijn werk bevindt zich dan ook in de collectie van de grote musea voor moderne kunst in de hele wereld.

Belgisch

21 aangeboden items van deze kunstenaar
Pierre Alechinsky - Galerie de France - 1966 (met Reinhoud en Karel Appel) kopen? Bied vanaf 85!

Pierre Alechinsky - Galerie de France - 1966 (met Reinhoud en Karel Appel)

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1966
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen32 cm x 24 cm (h x b)
Pierre Alechinsky - litho ‘Invisible Flying Objects’ - 1978 kopen? Bied vanaf 750!

Pierre Alechinsky - litho ‘Invisible Flying Objects’ - 1978

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - handsignierte Lithographie kopen? Bied vanaf 750!

Pierre Alechinsky - handsignierte Lithographie

Geplaatst doorwopper44

VerzendingInternationaal

TechniekLitho
Afmetingen78 cm x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - cobra compositie kopen? Bied vanaf 950!

Pierre Alechinsky - cobra compositie

Geplaatst doorbedi

TechniekEts
Afmetingen74 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - Solo de Sculpture et Divertissement / arrangé pour peinture de quatre mains kopen? Bied vanaf 100!

Pierre Alechinsky - Solo de Sculpture et Divertissement / arrangé pour peinture de quatre mains

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorCenterfo

Jaartal1963
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Pierre Alechinsky - Galactic flying objects 3 kopen? Bied vanaf 750!

Pierre Alechinsky - Galactic flying objects 3

Geplaatst doorJefdeschutter

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen75 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Pierre Alechinsky - Til Louisiana - ingelijste litho - 1978 handgesigneerd kopen? Bied vanaf 599!

Pierre Alechinsky - Til Louisiana - ingelijste litho - 1978 handgesigneerd

Geplaatst doorkunstlinda

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pierre Alechinsky - Til Louisiana 1 - ingelijste litho - 1978 handgesigneerd kopen? Bied vanaf 650!

Pierre Alechinsky - Til Louisiana 1 - ingelijste litho - 1978 handgesigneerd

Geplaatst doorkunstlinda

Jaartal1978
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pierre Alechinsky - Boréalité - Grote litho met ets en aquatint - 1976 kopen? Bied vanaf 1400!

Pierre Alechinsky - Boréalité - Grote litho met ets en aquatint - 1976

Geplaatst doorkunstlinda

Jaartal1976
TechniekEts
Afmetingen95 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pierre Alechinsky - Pièces du mobilier urbain, Arles- Ets, met de hand bijgewerkt kopen? Bied vanaf 950!

Pierre Alechinsky - Pièces du mobilier urbain, Arles- Ets, met de hand bijgewerkt

Geplaatst doorkunstlinda

Jaartal1987
TechniekEts
Afmetingen75 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - Helice DLM 250 kopen? Bied vanaf 75!

Pierre Alechinsky - Helice DLM 250

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1982
TechniekVaria
Afmetingen88 cm x 60 cm (h x b)

Pierre Alechinsky - sans titre maar met lijst! kopen? Bied vanaf 685!

Pierre Alechinsky - sans titre maar met lijst!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1990
TechniekLitho
Afmetingen68 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pierre Alechinsky - Au fil du bois - houtsnede - handgesigneerd - 1973 kopen? Bied vanaf 575!

Pierre Alechinsky - Au fil du bois - houtsnede - handgesigneerd - 1973

Geplaatst doorkunstlinda

Jaartal1973
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen63 cm x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - Coin jaune kopen? Bied vanaf 550!

Pierre Alechinsky - Coin jaune

Geplaatst doorDelbec

Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen58 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pierre Alechinsky - Tapis et caries kopen? Bied vanaf 250!

Pierre Alechinsky - Tapis et caries

Geplaatst doorDelbec

Jaartal2006
TechniekLitho
Afmetingen24 cm x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorDelbec

Jaartal2006
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - Predateur, litho + ets (netjes ingelijst) kopen? Bied vanaf 1150!

Pierre Alechinsky - Predateur, litho + ets (netjes ingelijst)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1982
TechniekLitho
Afmetingen88 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pierre Alechinsky - Miro, Chilida, etc. - Complete DLM 250, publicatie met o.a. 25 originele litho’s kopen? Bied vanaf 495!

Pierre Alechinsky - Miro, Chilida, etc. - Complete DLM 250, publicatie met o.a. 25 originele litho’s

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorRosser

Jaartal1982
Afmetingen38 cm x 28 cm (h x b)
Pierre Alechinsky - Paris, Arrondissement 3 - ingelijste litho - 1983 - oplage 99 kopen? Bied vanaf 600!

Pierre Alechinsky - Paris, Arrondissement 3 - ingelijste litho - 1983 - oplage 99

Geplaatst doorkunstlinda

Jaartal1983
TechniekLitho
Afmetingen43 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Geplaatst doorDelbec

Jaartal2006
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pierre Alechinsky - Litho - Nieuw ingelijst! (Groot) kopen? Bied vanaf 790!

Pierre Alechinsky - Litho - Nieuw ingelijst! (Groot)

Geplaatst doorZuiverKunst

TechniekLitho
Afmetingen75 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst