Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout - Verkocht

Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!
Prenten voor 1900

Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!Hendrik Spilman - Abraham van Santvoort - 17/18de eeuw - gravures Oosterhout kopen? Bied vanaf 10!
  • Hendrik Spilman (1721-1784)
Type kunstwerk Prenten voor 1900
Periode < 1800
Techniek Ets
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 14 x 18 cm (h x b)
Incl. lijst 40 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd In de plaat gesigneerd

Drie fraaie etsen van omgeving Oosterhout:

1) 2 etsen van Henricus Spilman (1721-1784). Afkomstig uit "Het verheerlykt Nederland of Kabinet van Hedendaagsche gezigten", uitgave Isaak Tirion. Getekend door (J.d.B.del) Jan de Beijer en gegraveerd door (H.S.f.) Henricus Spilman. Spilman was een leerling van Abraham de Haen Jr. (1707 - 1748) en was lid van het St. Lucas Gilde in Haarlem.
- (161) Norbentyner Nonnen Klooster te OOSTERHOUT-1732.
- (162) Overblyfzels van ’t Huis te Stryen by OOSTERHOUT-1732.

Afmetingen lijst 30x40cm.

2) Kopergravure van Abraham van Santvoort ( 1624 – 1669) - Ruïne van Kasteel Strijen te Oosterhout - 1656.
Gezicht op de ruïne van Kasteel Strijen te Oosterhout. De ruïne wordt door een gracht omgeven. Links de vlag van de kasteelheer. Vooraan twee mannen op een pad. In de verte enkele bomen. Hollstein Dutch 10-4(5)
Abraham Dircksz van Santvoort (Amsterdam, ca. 1624 – Chaam, 1669)
Nederlands graveur en predikant. Hij was vermoedelijk de broer van portretschilder Dirck Dircksz. van Santvoort. In 1639 was hij werkzaam te Brussel, waar hij onder meer het gedetailleerde stadsplan van Martin de Tailly graveerde. Enkele jaren later wordt hij aangetroffen te Amsterdam (1644). Op 31 december van dat jaar is zijn ondertrouw met Elizabeth de Kruyff opgetekend. Van 1648 tot 1653 verbleef Van Santvoort in Breda. Zijn prenten waren voornamelijk historisch.

Afmetingen lijst 40x40cm.

Voorzien van mooie lijsten en passe-partout. Worden goed verpakt en aangetekend verstuurd.
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Esch, Nederland
Binnen Nederland € 10,00