Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. - Verkocht

Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!
Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!Hendrik Weegewijs - Volendamse klederdracht poppen. kopen? Bied vanaf 150!
  • Hendrik Weegewijs (1875-1964)
TypeTekening / Aquarel
TechniekAquarel
DragerKarton
StijlRealistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen38 cm x 28 cm (h x b)
Lijst40 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Hendrik Weegewijs werd in 1875 in Nieuwer-Amstel (thans Amstelveen), geboren. Hij overleed in 1964 in Soest. Hij woonde en werkte o.a. in Buiksloot, Edam, Volendam, Gasselte, Assen, Drouwen, Gent, Blaricum, Laren, Amsterdam, Hilversum en Eemnes.
Weegewijs was leerling van de Rijksacademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam, o.l.v. August Allebe, C. L. Dake, F.K.A.C. Leenhoff en N. van der Waay. Hij schilderde, aquarelleerde, tekende en etste landschappen, dorpsgezichten, kinderen en stillevens.
Hendrik Weegewijs zwierf na zijn opleiding door Nederland en Belgie, zonder lang op een plaats te blijven hangen. Vanaf 1901 bracht hij veel tijd door in ’t Gooi en ontwikkelde hij zich daar als een opvolger van de “Mauve-landschappen” met schapen. Net als W.G.F. Jansen, waarmee hij in ’t Gooi veel tijd doorbracht, bleef hij het landschap met dezelfde Haagse Schoologen bekijken. Ondertussen deed Weegewijs wel zijn inspiratie ter plaatse op en ging hij in een lichter pallet schilderen. Het Franse impressionisme was nu langzamerhand overal doorgedrongen. In de loop der jaren woonde hij gedurende langere perioden in Drente, waar hij vooral door het landschap en het boerenleven werd geboeid. Hij bleef er ook toen hij weer in het “Westen” woonde vele malen terugkomen.

in prima staat en zeer bijpassend ingelijst.

Hendrik Weegewijs (1875-1964)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (2)
Geplaatst door  Alkmaarde12de
FA. (3 )

Lid sinds 2020
69 verkochte items
Alle items van deze verkoper (5)
30 cm
40 cm
28 cm
38 cm
Dit item is verkocht voor 172,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:26-09-2022 om 16:57
Eindtijd:06-10-2022 om 17:44
ru88an77
05 okt. / 17:27
€ 150