Henk van Es - Lady with cosmic jewels - Verkocht

Henk van Es - Lady with cosmic jewels kopen? Bied vanaf 125!

Henk van Es - Lady with cosmic jewels kopen? Bied vanaf 125!Henk van Es - Lady with cosmic jewels kopen? Bied vanaf 125!Henk van Es - Lady with cosmic jewels kopen? Bied vanaf 125!Henk van Es - Lady with cosmic jewels kopen? Bied vanaf 125!
  • Henk van Es (1931-1995)
Jaartal1989
StijlSurrealistisch
OnderwerpPortret
IngelijstOp Spieraam
Afmetingen103 cm x 88 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Henk van Es zocht in de schilderkunst  de weg van de "inner cosmos". Gegevens doek staan op achterzijde. Laat hij voor zich zelf spreken:
Citaten uit Henks dagboek – gepubliceerd in het maandblad Podium nr. 8 mei 1962

“Er is nog slechts plaats voor één onderwerp in mijn hoofd: het maken van de meest verschrikkelijke, duizelingwekkende, ontzettende, adembenemende, verzengende, swingende schilderijen, die hier ooit op aarde zijn gemaakt of nog gemaakt zullen worden.”(Podium mei 1962)

“Dan heb ik de kosmos in mijn hoofd. En de ruimten in mijn hoofd  kan ik zonder enige limiet vergroten of verkleinen.” “De psychiater in de lik schreef in zijn rapport over mij, dat ik een narcis was. Ik snap niet hoe iemand de plank zó ver mis kan slaan. Het was een slag in de lucht van die vogel, maar toch begin ik iets in zijn bewering te zien. Ik ben gek op mijn schilderijen, die in feite niet meer zijn dan een beeld van mijzelf, een beeltenis van mezelf: Dan maar een narcis,

“Ik kan ook uren naar mijn schilderijen zitten kijken. Dat is ontstellend. Dan ben ik mezelf. Dat is schokkend. Temeer daar ik samengesteld ben uit een oneindig aantal persoonlijkheden, die elkaar in ongelooflijk tempo afwisselen.

Volg de link:
https://www.google.com/search?q=Lady+with+cosmic+jewels+-+Henk+van+Es

ConditieRedelijk
linksboven een plek van 7 x 4 cm craquelé, wel dekkend, voor de rest goed, zie foto

Henk van Es (1931-1995)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  rikzut

Lid sinds 2017
1 verkochte items
88 cm
103 cm

ObjectlocatieDen Haag,  Nederland
VerzendingAlleen binnen Nederland
Starttijd29-3-2019 om 11:17
Eindtijd25-5-2019 om 9:44
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken