Hermanus Cornelis Hokken was een kunstschilder afkomstig uit Sliedrecht. Hij schilderde vaak bos- en stadsgezichten. Ook zijn eendenschilderijen zijn bekend. Het betreft een olieverf op doek in klassieke lijst. Het doek verkeert in zeer goede staat, lijst met lichte gebruikssporen. Herkomst Kunsthandel Schoonheim, Utrecht. Gezien formaat en kwetsbaarheid uitsluitend af te halen in Utrecht.
Zeer Goed