Prachtig ingelijst werk(Acryl) van Hub Boesten - De haven uit 1993
Al onze werken worden zorgvuldig en professioneel verzonden.
Koerier i.v.m. de kosten is op aanvraag.
Hub Boesten werd in 1937 in Heerlen, Nederland, geboren. Zijn eerste olieverfschilderij schilderde hij reeds op negenjarige leeftijd en sindsdien schetst en schildert hij wat hem fascineert: mensen, industriecomplexen en landschappen.
De wens van zijn vader volgend, ging hij echter niet naar de Kunstacademie, maar volgde aan de Technische Hogeschool te Delft de studie voor mijningenieur. Zijn artistieke vaardigheden ontwikkelde hij als autodidact. Tijdens zijn mijnbouwstudie bleef hij echter tekenen en schilderen. Kreeg een studiebeurs om reizen te maken naar Turkije en Spanje. Tijdens deze jaren had hij enkele solotentoonstellingen en nam hij deel aan gejureerde exposities in Nederland. Thans werkt hij in zijn atelier in Weert en van 1998-2015 veelal in zijn atelier in Torrita di Siena, Toscane.
Zijn schilderijen in acryl- en olieverftechniek zijn naar directe waarneming van de natuur geschilderd. Meestal ontstaat eerst een schets, die vervolgens wordt uitgewerkt in een schilderij. De uitwerking is vaak expressief-realistisch, soms echter ook niet: een onderwerp kan veranderd of op een abstracte wijze vervreemd worden. Boesten legt zich niet vast op een bepaalde stijl, maar volgt meestal de inspiratie van het moment.
Veel schilderijen van Hub Boesten bevinden zich vooral in particuliere collecties in binnen- en buitenland.