Joan Gardy Artigas - La part des autres
Moo Chew Wong - Mon carton á dessin
Corneille - L'amour au jour la jour
Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
Kunstenaar : Jan Bouman (1945-)
Titel/Voorstelling: " man op bed "
Datering: 1977
Medium /Techniek : aquarel op papier
Maten : 30 x 24 cm (papier) en 40 x 30 cm (in passe partout)
Gesigneerd: rechtsonder
Conditie : goed
Het werk van kunstenaar Jan Bouman (1945-) zijn het resultaat van schetsen en studies, waarin zijn figuren worden ontworpen. Voor het grootste gedeelte ontstaan zijn tekeningen uit de herinnering, maar soms als het uitkomt, komen daar ook krantenknipsels of foto’s bij van pas, die er zo in verwerkt worden alsof het herinneringen zouden zijn. Deze studies gaan van de natuur uit, maar zijn niet academisch. Zij volgen een zekere mate van stilering die het midden houdt tussen natuurlijkheid en kunstmatigheid.
Proporties worden daarbij uit elkaar getrokken of samengeperst, verhoudingen veranderen, al naar gelang de schilder wil. De vorm die daarbij ontstaat, benadrukt het een en neemt het andere weer terug, zodat er een figuratie plaatsvindt die weliswaar enigszins natuurlijk oogt, maar in feite een constructie is. De studies van licht- en plooival bijvoorbeeld “kloppen” niet in de eigenlijke zin van het woord, maar zoeken toch de balans tussen het artificiële en de natuurlijke weergave en proberen ondanks de kunstmatige constructie een geloofwaardige vorm te vinden.
Objectlocatie | Amsterdam, Nederland |
Starttijd | 1-6-2017 om 15:16 |
Eindtijd | 15-6-2017 om 22:21 |