Jacob Eriks - Jacob Eriks (1895-1965) -- olieverf op paneel -- Zomer aan de Dinkel - Verkocht

Jacob Eriks (1895-1965) --  olieverf op paneel  --  Zomer aan de Dinkel kopen? Bied vanaf 90!

Jacob Eriks (1895-1965) --  olieverf op paneel  --  Zomer aan de Dinkel kopen? Bied vanaf 90!Jacob Eriks (1895-1965) --  olieverf op paneel  --  Zomer aan de Dinkel kopen? Bied vanaf 90!Jacob Eriks (1895-1965) --  olieverf op paneel  --  Zomer aan de Dinkel kopen? Bied vanaf 90!Jacob Eriks (1895-1965) --  olieverf op paneel  --  Zomer aan de Dinkel kopen? Bied vanaf 90!Jacob Eriks (1895-1965) --  olieverf op paneel  --  Zomer aan de Dinkel kopen? Bied vanaf 90!Jacob Eriks (1895-1965) --  olieverf op paneel  --  Zomer aan de Dinkel kopen? Bied vanaf 90!
  • Jacob Eriks (1895-1962)
Type kunstwerk Schilderij
Periode 1900 t/m 1944

Fraai landschap geschilderd in 1939, olieverf op paneel (54x24 cm), gesigneerd, ingelijst (65x35 cm). Achterop nadere informatie, o.a. de titel van het werk: Zomer aan de Dinkel. Eriks heeft dit mooie Twentse riviertje op fraaie wijze geschilderd.

Jacob Eriks (naamvariant: Jac. Eriks) werd op 2 december 1895 in Amsterdam geboren en overleed op 26 december 1965 in Hilversum.

Hij volgde eerst een opleiding aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam en ontving daarna nog aanvullende lessen van August Allebé en Antoon Derkinderen.

Jac Eriks werkte aanvankelijk in Amsterdam, maar heeft later vanuit Laren op veel plaatsen in Nederland geschilderd.

Naast schilder was hij ook actief als tekenaar, decor- en wandschilder (onder andere was hij decorschilder in de Amsterdamse Schouwburg). Zijn onderwerpen varieerden van (berg)-landschappen, bloemstillevens, portretten en religieuze voorstelingen tot straatscènes en vorstenportretten.

Eriks was lid van de Vereeniging Sint Lucas (Amsterdam) en van de Vereeniging van Beeldende Kunstenaars Laren-Blaricum.

Vermeld in Scheen, Jacobs.

Gratis verzending binnen Nederland.