Gemengde techniek door James William (Jim) Frater.
Voorstelling van een duinweg op Walcheren.
Losbladig, beeldmaat 14x18.3 cm
Gesigneerd in pen rechtsonder: 'J. Frater'
Jim Frater was aquarellist, beeldhouwer, pastellist, pentekenaar en kunstschilder.
Hij was de zoon van een Schotse dominee die o.a. in Middelburg en Vlissingen preekte.
Frater woonde als Zeeuwse jongen met zijn ouders en zuster afwisselend in Domburg en Baarn.
In Domburg kreeg hij les van Jan Toorop. Hier maakte hij ook kennis met kunstenaars als Charley Toorop en Piet Mondriaan.
Frater kreeg zijn opleiding in Middelburg en Vlissingen en aan de Ecole des Beaux-Arts in Brussel (1903-1905) en Parijs (1906).
Ferdinand Hart Nibbrig was een van zijn leermeesters, in Domburg was dat Jan Toorop.
Frater had sterke drang tot documenteren en werkte in impressionistische of pointillistische stijl.