Jan Altink - Ballerina

Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!
Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!Jan Altink - Ballerina kopen? Bied vanaf 180!
  • Jan Altink (1885-1971)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Techniek Aquarel
Stijl Impressionistisch
Onderwerp Figuren
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 48 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Jan Altink (1885–1971) was een Nederlandse schilder en een van de oprichters van de Groningse kunstkring De Ploeg.
Hij wordt vooral geassocieerd met het expressionisme, waarin kleur en emotie een grote rol spelen.
Altink volgde zijn opleiding aan de Academie Minerva in Groningen.
Samen met kunstenaars als Jan Wiegers en Hendrik Werkman wilde hij de kunst in het noorden vernieuwen.
Zijn werk bestaat onder meer uit landschappen, portretten en stillevens.
Kenmerkend voor zijn schilderijen zijn het krachtige kleurgebruik en de losse penseelstreek.
Naast schilder was Altink ook actief als tekenaar en graficus.
Hij speelde een belangrijke organisatorische rol binnen De Ploeg, vooral in de beginjaren.
Hoewel hij minder bekend is dan sommige tijdgenoten, was zijn invloed op de Groningse kunst groot.
Vandaag de dag is zijn werk te zien in musea en collecties die de geschiedenis van De Ploeg belichten.
ConditieRedelijk
Waterschade
Binnen Nederland € 9,50
Naar België € 17,50
Naar Duitsland € 17,50
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00