Jan Voerman (jr.) - Vogel

Jan Voerman (jr.) - Vogel kopen? Bied vanaf 40!
Jan Voerman (jr.) - Vogel kopen? Bied vanaf 40!Jan Voerman (jr.) - Vogel kopen? Bied vanaf 40!Jan Voerman (jr.) - Vogel kopen? Bied vanaf 40!Jan Voerman (jr.) - Vogel kopen? Bied vanaf 40!Jan Voerman (jr.) - Vogel kopen? Bied vanaf 40!Jan Voerman (jr.) - Vogel kopen? Bied vanaf 40!
  • Jan Voerman (jr.) (1890-1976)
Type kunstwerk Prenten & Uitgaves
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Litho
Onderwerp Dieren
Ingelijst Niet Ingelijst
Afmetingen 28 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Jan Voerman junior (1890-1976)
Jan Voerman junior werd op 23 januari 1890 in Hattem geboren. Als kind was hij al gefascineerd door de wereld van planten en insecten.
Het tekenen met waterverf en olieverf leerde hij al op jonge leeftijd van zijn vader Jan Voerman senior.
Verkade albums
Als vijftienjarige al kreeg Jan Voerman junior zijn eerste echte opdracht. Grootvader Verkade vroeg hem in 1905 of hij tekeningen kon maken voor de natuuralbums die de firma Verkade uit wilde brengen. De teksten werden verzorgd door Jac. P. Thijsse.
De Tweede Wereldoorlog maakte een einde aan de periode van de Verkade-albums.
Voerman junior kreeg daarna de gelegenheid zich te wijden aan het schilderen in olieverf, wat wel zijn grote liefde wordt genoemd. De periode van Jan juniors ‘vrije werk’ brak aan.
Zijn liefde voor al wat leeft, was zichtbaar in zijn werk. Ook in de wijze waarop Voerman junior de schoonheid van het verval weergeeft. Voerman verwees naar de schoonheid van heel de natuur, inclusief de schoonheid van het verval.

ConditieRedelijk
Enkele "roestvlekjes" in de lucht
Binnen Nederland € 4,25
Naar België € 7,95
Naar Duitsland € 9,80
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00