Karel De Bauw - Lanschap met ploegpaarden
Hans van Eerd - Gemengde techniek, Zonder titel
Eva Jorritsma-Thone - Gebakerd kind
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Een litho van Jan Wolkers uit 2004 met een voorstelling van (het ontwerp) van het Theo Thijssenmonument.
Het werk is met potlood gesigneerd en genummerd.
Afgedrukt in een oplage van 250 exemplaren. Dit is nr 80.
De litho is niet ingelijst en verdient een mooie lijst en passe-partout.
Afmetingen: Blad, 42 x 29,5 cm. Beeld, 41 x 27 cm.
Conditie: Het papier heeft 2 lichte vouwen over de lengte van het papier.
Herkomst: Uit een particuliere kunstverzameling.
Zie ook de foto’s.
Het Theo Thijssenmonument werd ontworpen door Jan Wolkers en onthuld op 16 juni 2005.
Theodorus Johannes (Do) Thijssen (Amsterdam, 16 juni 1879 - aldaar, 23 december 1943) was een Nederlands schrijver, onderwijzer en socialistisch politicus. Zijn bekendste boek is Kees de jongen (1923), dat in de Amsterdamse Jordaan speelt.
Op dinsdagmiddag 28 december 1943, vijf dagen na zijn dood, werd Theo Thijssen begraven in een huurgraf op de Nieuwe Oosterbegraafplaats in de Watergraafsmeer in Amsterdam, niet ver van zijn sterfhuis op de Bredeweg . Toen de grafrechten waren verlopen, werd in 1955 het graf geruimd. Op initiatief van de directrice van de begraafplaats en in samenwerking met de Stichting Theo Thijssen, werd besloten op de plek van zijn graf een gedenkteken te plaatsen. Jan Wolkers werd gevraagd dit monument te ontwerpen.
Titel: Theo Thijssenmonument.
Kunstenaar: Jan Wolkers.
Techniek: Litho.
Jaartal: 2004.
Ingelijst: Nee.
Gesigneerd: Met potlood gesigneerd en genummerd.
Oplage: 250 exemplaren. Dit is nr 80.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
-De litho kan afgehaald worden (in Amsterdam).
-De litho kan aangetekend verzonden worden via Postnl.
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro.
Naar België: Vanaf 8,00 euro (bij verzending via KIALA).
Naar België, Frankrijk en Duitsland: 15,00 euro (bij verzending via Postnl).
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
Starttijd | 3-5-2015 om 8:21 |
Eindtijd | 17-5-2015 om 8:26 |