Faience de Nevers - 18e eeuws bord - Franse Revolutie periode - 1791 -
David Leviathan - Man in expressieve pose - litho A.P. met persoonlijke opdracht
Richard Anuszkiewicz - Wintersuite (lichtblauw met zilver)
Jean Paul Vroom - Meisje met diabolo - ets
Type kunstwerk | Schilderij |
Periode | 1900 t/m 1944 |
Kunstenaar : Jo Schrijnder
Titel/Voorstelling: " Meeuwen aan kust "
Datering: omstreeks 1930
Medium /Techniek : olieverf op doek
Maten : 80 x 45 (doek) en 90 x 55 cm ( ingelijst )
Gesigneerd: linksonder
Conditie : goed
Veelzijdig beeldend kunstenaar en burgemeester: zo is de carrière van Jo Schrijnder kort samen te vatten. Van 1924 tot 1946 was hij burgemeester van het West-Friese Grootebroek. Als kunstenaar ontwierp hij het gemeentehuis aldaar; er zijn symbolische wandversieringen, ornamenten, glas-in-loodramen en meubilair van zijn hand te zien. Schrijnder was schilder, beeldhouwer, glazenier en monumentaal kunstenaar. Ook verzorgde hij illustraties voor boeken en tijdschriften, en ontw ierp hij boekbanden. Als schilder had Jo Schrijnder een voorkeur voor jachttaferelen; daarnaast schilderde hij portretten, stillevens en landschappen in impressionistische stijl.