Imanol Marrodán - 14/08/2008 13:26 (serie identiteitsgetuigenissen)
Val-Saint-Lambert - 6 wijnglazen Berncastel motief
Jack Youngerman - "Galaxy Red" 1989 - editie 150
Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
Periode | 1900 t/m 1944 |
Gesigneerd | Handgesigneerd |
Schilder : Johannes Josseaud 1880-1935
Titel/Voorstelling : "Amsterdam Herengracht Brouwersgracht"
Datering : omstreeks 1910
Medium / Techniek : ets op papier
Maten : 26 x 22 cm (papier) en 16 x 11 cm (voorstelling)
Gesigneerd : rechtsonder
Conditie : goed
Johannes Josseaud werd geboren in Amsterdam op 21 april 1880. Hij woonde en werkte in Amsterdam tot 1902, Bussum tot 1903, Amsterdam tot 1911, Schoten (Haarlem) tot 1919, Zandvoort tot 1926) en tot zijn dood op 10 november 1935 in Haarlem. In Amsterdam kreeg hij les van de kunstschilder/illustrator L.W.R. Wenckebach. Johan Josseaud schilderde, tekende, aquarelleerde, etste en lithografeerde stadsgezichten (vooral Amsterdam en Haarlem), landschappen, interieurs , stillevens en zeegezichten. Hij is een relatief onbekende kunstenaar gebleven. Werk van zijn hand is opgenomen in de collectie van het Frans Halsmuseum te Haarlem.