Een fijnschilderwerk op papier uit 1986 van de Nederlandse kunstenaar Kees Gerritse (1940). Het werk wekt de suggestie van foto’s in een fotoalbum, waarbij de foto rechtsonder ontbreekt. In werkelijkheid is alles, inclusief de fotohoekjes, geschilderd. -Gesigneerd en gedateerd linksonder. -Ingelijst in een witte aluminium lijst met passe-partout en glasplaat. -Afmetingen: Lijst, 71 x 51 cm. Beeld, 28 x 32 cm. -Herkomst: Uit een grote collectie werken van deze Amstelveense kunstenaar. -Conditie: Het werk is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft wat vlekjes en lichte verkleuring. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
Trompe-l'oeil is een techniek in de beeldende kunst waarbij opzettelijk een optische illusie wordt gecreëerd. Trompe-l'oeils zijn vooral bekend in de schilderkunst als schildertechniek die bedrieglijk realistisch aandoet. Het woord trompe-l'oeil is Frans en betekent letterlijk "bedrieg het oog", ofwel gezichtsbedrog.
Informatie over de kunstenaar: Johannes Cornelis (‘Kees’) Gerritse, geboren 09-03-1940 in Amstelveen, schilder en wandschilder. -Opleiding: Autodidact. -Onderwerpen: figuurvoorstelling, abstractie, interieurs, stillevens. -Stijl: Realisme, fijnschilderwerk. -Literatuur: Jacobs 1993 , vol. 1, p. 383.
Afhandeling: -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam. Afhalen heeft onze sterke voorkeur. -Vanwege het formaat en de kwetsbaarheid van de glasplaat kan het werk NIET per post verzonden worden. -U kunt eventueel wel gebruikmaken van de gespecialiseerde koeriersdienst van Kunstveiling: “Swift koeriers”. (zie ook de info onderaan deze pagina onder het kopje “Koeriersdienst”).
Goed
Het werk is in zeer goede staat. Het passe-partout heeft wat vlekjes en lichte verkleuring. De lijst heeft slijtplekjes. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
koeriersdienst