Kees Salentijn - Kees Salentijn 1947 - Verkocht

Kees Salentijn 1947 kopen? Bied vanaf 1!
Grafiek (handgesigneerd)

Kees Salentijn 1947 kopen? Bied vanaf 1!Kees Salentijn 1947 kopen? Bied vanaf 1!
  • Kees Salentijn (1947)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Gesigneerd Handgesigneerd

Kees Salentijn Amsterdam 1947

Titel : Abstracte compositie
Medium : Litho
Afmeting +/- 30x 25 cm
Gesigneerd : Rechtsonder in potlood
Oplage: onbekend

Zie ook: http://www.kunstcentrum.nl/kunstwerken/536785/flamenca.html#.U4d9DPl_u4I

Kees Salentijn volgt zijn opleiding aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam, afdeling vrije schilderskunst. O.B. Kat is daar zijn belangrijkste leermeester. Salentijn bestudeert in zijn studieperiode schilderijen in het Prado in Madrid en hij verblijft enige maanden bij een Berberse familie in Marokko.

In de jaren tachtig reist Salentijn veel naar Spanje. Hij voelt zich in deze periode verbonden met kunstenaars van diverse stromingen, die min of meer de spontane onbewuste creatie voorstaan en niet in de eerste plaats esthetische uitbeelding nastreven. Hij combineert de vrolijke Cobra beeldtaal met de invloeden van de Spaanse cultuur.