Kees Salentijn Amsterdam 1947
Titel : Abstracte compositie
Medium : Litho
Afmeting +/- 30x 25 cm
Gesigneerd : Rechtsonder in potlood
Oplage: onbekend
Zie ook: http://www.kunstcentrum.nl/kunstwerken/536785/flamenca.html#.U4d9DPl_u4I
Kees Salentijn volgt zijn opleiding aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam, afdeling vrije schilderskunst. O.B. Kat is daar zijn belangrijkste leermeester. Salentijn bestudeert in zijn studieperiode schilderijen in het Prado in Madrid en hij verblijft enige maanden bij een Berberse familie in Marokko.
In de jaren tachtig reist Salentijn veel naar Spanje. Hij voelt zich in deze periode verbonden met kunstenaars van diverse stromingen, die min of meer de spontane onbewuste creatie voorstaan en niet in de eerste plaats esthetische uitbeelding nastreven. Hij combineert de vrolijke Cobra beeldtaal met de invloeden van de Spaanse cultuur.