Keith Haring – Into 84 (1984)
Originele lithografische tentoonstellingaffiche
Te koop aangeboden: een zeldzame lithografische affiche van de iconische kunstenaar Keith Haring (1958–1990), uitgegeven in 1984 ter promotie van de tentoonstelling Keith Haring: Into 84 bij Tony Shafrazi Gallery, New York.
Deze tweekleurige affiche is gedrukt door Leo Castelli, New York, en toont een gedrukte signatuur rechtsonder. De foto waarop het ontwerp gebaseerd is, werd gemaakt door Tseng Kwong Chi, en het model is de bekende choreograaf Bill T. Jones.
Hoewel de exacte oplage onbekend is, betreft het een gelimiteerde druk en een bijzonder verzamelwaardig object uit het begin van Harings carrière. De affiche is opgenomen in de publicatie Short Messages en werd verworven via een veiling in Stockholm, Zweden.
Kenmerken
• Kunstenaar: Keith Haring
• Titel: Into 84
• Jaar: 1984
• Techniek: Lithografische affiche in twee kleuren
• Signatuur: Gedrukte handtekening rechtsonder
• Uitgever: Gallery Tony Shafrazi, New York
• Drukker: Leo Castelli, New York
• Foto: Tseng Kwong Chi
• Model: Bill T. Jones
• Afmetingen: ca. 890 × 587 mm
• Herkomst: Veiling Stockholm, Zweden
• Publicatie: Beschreven in Short Messages
Inlijsting
De affiche is professioneel ingelijst voor optimale conservering.
• Verstevigde achterzijde
• Zilverkleurige houten lijst
• UV-werend perspex
• Achterzijde met reptielprint
⸻
Een unieke kans om een authentiek stukje kunstgeschiedenis te bemachtigen — een vroeg en iconisch werk uit Harings artistieke ontwikkeling, met sterke culturele en esthetische waarde.