Kurt Peiser - Antwerpen

Kurt Peiser - Antwerpen kopen? Bied vanaf 380!

Geplaatst door  Eric_vanparys

Lid sinds 2020
verkochte items
Alle items van deze verkoper ()
  • Kurt Peiser (1887-1962)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekEts
StijlRealistisch
IngelijstIngelijst
Afmetingen20 cm x 25 cm (h x b)
Lijst40 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Kurt Peiser.
Antwerpen 1887-1962.
Realistisch schilder met sociale en humanitaire bezorgdheid. Landschappen en marines, maar vooral volkstypes.
K. Peiser is van oorsprong Pool en van afkomst joods.
Op 3/2/1914 beschuldigd omwille van het tekenen van prostituées. Berucht proces op 4/6/1914. Sympathiebetuigingen vanwege Janson, parlementair-advocaat, A. Vermeylen (schrijver), Courtens (schilder). Vonnis: 100fr. Boete = morele vrijspraak.
K. Peiser, verdediger van de nederigen en de parias liet groot oeuvre na.
Beter van Toulouse Lautrec, heeft KP de ziekelijke hypocrisie van de mens uitgebeeld.

Kurt Peiser (1887-1962)

Alle items van deze kunstenaar(1)
Geplaatst door  Eric_vanparys

Lid sinds 2020
verkochte items
45 cm
40 cm
25 cm
20 cm
Starttijd:21-01-2020 om 17:30
Eindtijd:31-01-2020 om 15:30
Openingsbod€ 380
Objectlocatiemaldegem, België
VerzendingUitsluitend afhalen op locatie